Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Posłowie sprawdzają dokumenty w PGE GiEK. Co szczególnie ich interesuje?

Redakcja
Grupa posłów PiS pojawiła się dziś w siedzibie PGE GiEK w Bełchatowie, jak się nieoficjalnie dowiedzieliśmy. Jaki jest cel ich wizyty w energetycznym koncernie?

Z nieoficjalnych informacji wynika, że w koncernie PGE GiEK w Bełchatowie pojawiła się dziś grupa posłów, których interesują m.in. kwestie związane ze zwalnianiem pracowników w ostatnim czasie, zatrudnionych w PGE GiEK.

Posłowie to osoby związane z frakcją Jarosława Kaczyńskiego, prezesa PiS. Wśród nich jest m.in. Radosław Fogiel, zastępca rzecznika Prawa i Sprawiedliwości. Z nieoficjalnych informacji wynika, iż w ramach interwencji poselskiej mieli poprosić o dokumenty związane m,in. ze zwalnianiem pracowników, nieptzedłużaniem umów o pracę zawartych na czas określony i ruchami kadrowymi, które w ostanim czasie miały miały miejsce w PGE GIEK czy zakładach podległych.

Zgodnie z prawem w ramach interwencji poselskiej mają możliwość kontroli instytucji publicznych i jednostki gospodarki niepaństwowej, które natomiast muszą udzielić posłom informacji o stanie sprawy, w której poseł podjął interwencję.

Pikieta związków zawodowych z kopalni i elektrowni Bełchatów przezd PGE GIEK w Bełchatowie

Związkowcy z kopalni i elektrowni protestowali przed siedzib...

Związki zawodowe z PGE GIEK napisały do premiera

Przypomnijmy, że o sytuacji związanej z kwestiami kadrowymi w PGE GiEK alarmowały m.in. związki zawodowe działającw kopalni Bełchatów. Tematem zainteresowały m.in. premiera Mateusza Morawieckiego wysyłąjąc do niego pismo w tej sprawie.

Pismo z kancelarii premiera trafiło do wicepremiera Jacka Sasina, Ministra Aktywów Pańswowych. Swoje zastrzeżenia związkowcy przekazali też do prezesa PGE GIEK i PGE, ale jak mówil, ich zdaniem brak jest jakiegokolwiek dialogu społecznego.

- Na postulat o przywróceniu pracowników zwolnionych z naruszeniem prawa i zablokowaniu dalszych zwolnień, nie uzyskaliśmy odpowiedzi - pisali w oficjalnym komunikacie po spotkaniu z prezesem PGE Wojciechem Dąbrowskim.

O swoich zastrzeżeniach związkowcy poinformowali też m.in. Państwową Inspekcję Pracy, Najwyższą Izbę Kontroli. prezydenta RP Andrzeja Dudę i prezasa PiS Jarosława Kaczyńskiego.

Czekamy na oficjalne stanowisko PGE GIEK w sprawie interwencji posłów w PGE GiEK.

PGE będzie wspierać finansowo GKS Bełchatów. Kto skorzysta z...

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

O prawie do aborcji w Sejmie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na belchatow.naszemiasto.pl Nasze Miasto