MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Nie raz jeszcze o nim usłyszymy - mówi o Patryku Marjanie Sławomir Mentzen, lider Konfederacji

Magdalena Buchalska-Frysz
Magdalena Buchalska-Frysz
Sukces to przechodzenie od porażki do porażki bez utraty entuzjazmu. Historia Patryka Marjana to kolejny dowód, jak wiele prawdy jest w tym stwierdzeniu - napisał na swoim profilu an FB Sławomir Mentzen, lider Konfederacji, który wyborczy wieczór w niedzielę, 21 kwietnia spędził w sztabie "swojego człowieka": Patryka Marjana, nowego prezydenta Bełchatowa

Sławomir Mentzen w sztabie Patryka Marjana w Bełchatowie

Nie klaskał, nie wiwatował, ale z aprobatą patrzył na nowego prezydenta Bełchatowa chwaląc się nim w mediach społecznościowych. Sławomir Mentzen, lider Konfederacji i szef Nowej Nadziei do której należy Patryk Marjan (Nowa Nadzieja wchodzi w skład Konfederacji), postanowił osobiście być świadkiem zwycięstwa przedstawiciela swojego środowiska w mieście, w którym wydawałoby się, że nadal rządzić może PiS czy to pod szyldem swoim czy też dotychczasowej prezydent Marioli Czechowskiej. I nim pojawiły się pierwsze nieoficjalne wyniki, już mówił o nim jak o zwycięzcy.

W niedzielny wieczór pojawił się w sztabie wyborczym Patryka Marjana, który jednak przez całą kampanię wyborczą podkreślał, że jest kandydatem lokalnego, stworzonego ponad podziałami politycznymi komitetu KWW Bełchatowianie. Zdaniem Sławomira Mentzena nie ma w tym jednak nic dziwnego, a Patryk Marjan... nie kłamał.

- W wielu miejscach w całej Polsce w wyborach samorządowych nasi kandydaci startują z lokalnych komitetów - mówił w Bełchatowie Sławomir Mentzen. - Sam, kiedy kandydowałem na prezydenta Torunia w 2018 roku, też założyłem swój lokalny komitet. Polityka centralna bardzo różni się od tej samorządowej. To zupełnie normalne, że politycy należący do partii ogólnopolskich w swoich miastach startują z komitetów lokalnych. Każde miasto ma zupełnie inną specyfikę, a w samorządzie, w mieście, chodzi o to, by załatwić sprawy tego miasta. Wydaje mi się, że decyzja Patryka była bardzo dobra.

Czy jednak szyld konfederacji mógłby przeszkodzić mu w wygranej?

- Jestem pragmatykiem - odpowiada Sławomir Mentzen pytany, czy nie wolałby jednak, żeby Patryk Marjan startował pod znakiem Konfederacji. - Uważam, że jeśli się gra w jakąś grę, to należy ją wygrać. Podejrzewam, że to, że u siebie startował z własnego stowarzyszenia, pomogło mu wygrać. Jest prezydentem, który został wybrany z komitetu lokalnego, natomiast dalej członkiem partii politycznej Nowa Nadzieja, której mam przyjemność być prezesem.

Co radzi koledze Sławomir Mentzen?

Patryk Marjan do Rady Miejskiej Bełchatowa wprowadził pięciu radnych. Musi dogadać się z kimś, by stworzyć koalicję, a taką możliwość większość i w radzie dają mu mandaty PO czy PiS. Co rekomenduje Sławomir Mantzen?

- Rekomendowałem mu, by rozmawiał z każdym - mówi lider Konfederacji. - W moim Toruniu miastem od lat rządził prezydent niezależny, nie należący do żądnej partii politycznej, który miał jedno porozumienie z PiS-em a drugie porozumienie z Platformą. Jeden wiceprezydent był z PiS, drugi z Platformy i razem rządzili miastem. Polityka samorządowa wygląda inaczej niż centralna i układy, które wydawałoby się są nie do pomyślenia w Warszawie, są do zrealizowania w mniejszych miastach.

Jak zapewnia, nowy prezydent Bełchatowa ma tu jednak dowolność i nie musi niczego konsultować z liderem Konfederacji.

- Jestem umówiony z Patrykiem na rozmowy, ale oczywistą rzeczą jest, że to on będzie ustalał lokalnie z kim chce rządzić Bełchatowem - mówił Mentzen.

Podkreślił równocześnie, i zaznaczył to w mediach społecznościowych, iż Patryk Marjan jest dla polityków Konfederacji wielką nadzieją.

- Gratuluję Patryk! Jesteś dla nas wszystkich wzorem, źródłem inspiracji i nadziei, że nasza praca przyniesie kiedyś owoce! - napisał na facebooku.

Deklarował też, że Bełchatów będzie przez polityków Konfederacji promowany tam, gdzie tylko będzie to możliwe, by przyciągnąć tu inwestorów i stworzyć nowe, dobrze płatne, miejsca pracy.

- Naszą wiedzą, doświadczeniem, prawnikami, kontaktami postaramy się pomóc im tak bardzo, jak to tylko jest możliwe - zapewniał Sławomir Mentzen przyznając, iż Patryk Marjan stał się wizytówką ugrupowania.

Nie raz jeszcze o nim usłyszymy - mówi o Patryku Marjanie Sł...

od 16 lat
Wideo

Ceny warzyw i owoców w maju

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na belchatow.naszemiasto.pl Nasze Miasto