MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Wkrótce pierwsze sesje po wyborach w powiecie bełchatowskim. Będzie zaprzysiężenie radnych, wójtów, burmistrzów i prezydenta

Magdalena Buchalska-Frysz
Magdalena Buchalska-Frysz
Powoli opada kurz po wyborach samorządowych. Wszędzie już wiadomo, kto stanie u steru samorządów, w części gmin włodarzy wybrano w drugiej turze. Wszędzie wyznaczono też już terminy pierwszych sesji w nowej kadencji. Sprawdziliśmy jak wygląda to w Bełchatowie i gminach powiatu bełchatowskiego

Bełchatów i powiatu bełchatowski: Pierwsze sesje w kadencji 2024-2029

7 kwietnia w całej Polsce odbyły się wybory samorządowe w których mieszkańcy wybierali radnych gmin i sejmików wojewódzkich, wójtów, burmistrzów i prezydentów. W części samorządów konieczne były dogrywki 21 kwietnia jeśli chodzi o stanowiska wójtów, burmistrza i prezydenta. Tak było w mieście Bełchatowie, gminach Zelów i Kleszczów.

Teraz wszystko jest już jasne, a wybrani przygotowują się do pracy w kadencji 2024-2029. W samorządach zaplanowano już także pierwsze sesje nowo wybranych rad, podczas których zaprzysiężeni zostaną radni, w Bełchatowie - prezydent, a w pozostałych gminach wójtowie i burmistrz

Zobacz także:
NOWA RADA MIEJSKA BEŁCHATOWA
NOWA RADA POWIATU BEŁCHATOWSKIEGO
NOWA RADA GMINY BEŁCHATÓW

Kadencja obecnego samorządu trwa do końca kwietnia, gminy w ciągu 7 dni po jej zakończeniu muszą zwołać pierwsze posiedzenia nowych rad. Komisarz wyborczy w Piotrkowie zatwierdził już wszystkie zaproponowane przez samorządy terminy.

Najwcześniej na pierwszej sesji spotkają się radni Gminy Bełchatów, którzy tym miłym akcentem zrobią sobie przerwę w majówce. Posiedzenie wyznaczono bowiem na 2 maja.

W większości pozostałych gmin odbędą się one 7 maja, tylko w dwóch przypadkach radni spotkają się 6 maja. Prawdopodobnie 7 maja spotka się też nowa Rada Powiatu Bełchatowskiego, radni wybrać muszą spośród swojego grona starostę.

Przypominamy dziś także, kto wygrał wybory w Bełchatowie i poszczególnych gminach powiatu bełchatowskiego. Także w galerii zdjęć podajemy informację, kiedy odbędą się sesje w danym samorządzie.

Wkrótce pierwsze sesje po wyborach w powiecie bełchatowskim...

od 16 lat
Wideo

Ceny warzyw i owoców w maju

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na belchatow.naszemiasto.pl Nasze Miasto