MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Jacek Kaczorowski znów prezesem PGE GIEK Bełchatów AKTUALIZACJA

Magdalena Buchalska-Frysz
Magdalena Buchalska-Frysz
Jacek Kaczorowski ponownie został prezesem PGE GIEK Bełchatów, powraca do koncernu po 9 latach. To już pewne informacje. Kaczorowski bełchatowskim koncernem kierował już przez kilka lat, wcześniej szefował także kopalni i elektrowni Bełchatów

Jacek Kaczorowski prezesem PGE GIEK Bełchatów

Od kilku miesięcy mówiło się, że Jacek Kaczorowski może zostać prezesem PGE GIEK. Jego nazwisko pojawiało się często w kontekście rozmów o obsadzeniu stanowiska prezesa energetycznego koncernu. Równie często mówiło się o powrocie do Bełchatowa Waldemara Szulca, niegdyś wiceprezesa PGE GIEK i współpracownika Jacka Kaczorowskiego. Jednak jego nazwisko pojawiało się też w kontekście zarządu PGE w Warszawie.

Jeszcze wczoraj informacje dotyczące wyboru Jacka Kaczorowskiego były nieoficjalne, spółka nie wydała wówczas komunikatu w tej sprawie. W środę rano jednak potwierdziła oficjalnie te informacje.

Wiadomo, że zainteresowanie stanowiskami w zarządzie PGE GIEK było bardzo duże. W poniedziałek, 8 kwietnia przeprowadzono rozmowy z kandydatami. Finalnie na stanowisko prezesa wybrano bełchatowianina, który z górnictwem i energetyką związany był przez większość swojej zawodowej kariery.

Przypomnijmy, iż Jacek Kaczorowski w latach 2010-2015 był prezesem PGE GIEK. Wcześniej zajmował stanowiska dyrektora kopalni Bełchatów, a później łączył funkcję dyrektora kopalni i elektrowni Bełchatów. W bełchatowskiej kopalni pracował już zresztą dużo wcześniej, przechodząc różne szczeble zawodowej kariery.

Informację o powołaniu Jacka Kaczorowskiego na prezesa PGE GIEK zamieścili we wtorek na swoim profilu facebookowym związkowcy z "Solidarności" w kopalni Turów. Jak oceniają ten wybór?

- Prezes Jacek Kaczorowski znany jest stronie społecznej z konstruktywnego (ale i niełatwego) dialogu prowadzonego w poszanowaniu wszystkich umów i porozumień - napisali. - Mamy nadzieję, że w nadchodzącym, trudnym czasie transformacji górnictwa i energetyki, rozmów, uzgodnień i porozumień jak w poprzednich latach zawsze znajdziemy wspólną drogę dialogu.

W konkursie wybrani mają zostać także pozostali członkowie zarządu PGE GIEK. Z nieoficjalnych informacji wynika, że rozmowy z kandydatami w Warszawie prowadzono jeszcze dziś, wyłoniono członków zarządu, ale wybór nie został jeszcze zatwierdzony.

Kim jest Jacek Kaczorowski

Jacek Kaczorowski ma 67 lat. Ukończył Sstudia w Akademii Górniczo-Hutniczej na Wydziale Górniczym, na kierunku technika odkrywkowej eksploatacji złóż ze specjalnością inżynier górnik – górnictwo węgla brunatnego. W latach 1996–1998, gdy podyplomowo studiował menedżerstwo w górnictwie.

Po ukończeniu studiów związał się z Kopalnią Węgla Brunatnego Bełchatów. Był m.in. głównym inżynierem, dyrektorem zakładu robót inżynieryjno-budowlanych. W latach 1999–2003 będąc członkiem zarządu piastował w KWB Bełchatów funkcję dyrektora ds. inwestycji, a w latach 2006–2010 prezesa zarządu i dyrektora generalnego. Od lipca 2009 roku równolegle zarządzał również PGE Elektrownią Bełchatów SA i doprowadził do jej konsolidacji z kilkunastoma spółkami energetycznymi i wydobywczymi z całej Polski. Do końca 2015 roku PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna SA jednej z pięciu najważniejszych spółek Polskiej Grupy Energetycznej.

Obchody barbórki w Bełchatowie, 1 grudnia 2023

Dzień Górnika czyli Barbórka 2023 w Bełchatowie. Kto się poj...

od 16 lat
Wideo

Ceny warzyw i owoców w maju

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na belchatow.naszemiasto.pl Nasze Miasto