Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Zmiany w zarządzie PGE GIEK Bełchatów. Nowa osoba u steru koncernu

Magdalena Buchalska-Frysz
Magdalena Buchalska-Frysz
Rada Nadzorcza PGE GIEK rozstrzygnęła konkursy na stanowiska wiceprezesów koncernu, który swoją siedzibę ma w Bełchatowie. Do spółki należy m.in. kopalnia i elektrownia Bełchatów

Zmiany w zarządzie PGE GIEK Bełchatów

Nowy-stary zarząd, tak krótko można określić skład zarządu koncernu PGE GIEK po konkursie. W piątek, 28 lipca 2023, Rada Nadzorcza powołała zarząd, a wcześniej rozstrzygnęła konkursy na stanowiska wiceprezesów energetycznego giganta.

Niespodzianek nie ma, w skład zarządu weszły te same osoby, które zasiadały w w nim w poprzedniej kadencji.

Sławomir Podkówka zajął stanowisko wiceprezesa ds. finansowych, Norbert Grudzień jest wiceprezesem ds. operacyjnych i transformacji w koncernie, Zbigniew Fałek to wiceprezes ds. rozwoju i ICT, natomiast Zbigniew Kasztelewicz powołany został na fotel wiceprezesa ds. wydobycia.

W zarządzie zasiada też przedstawiciel załogi. Od czerwca 2022 roku stanowisko to zajmuje Waldemar Lutkowski, który przez lata był szefem Związku Zawodowego Pracowników Ruchu Ciągłego w kopalni Bełchatów.

W koncernie wciąż nie wybrano prezesa, nadal jest to osoba pełniąca obowiązki prezesa. W grudniu 2022 roku ze stanowiska prezesa odwołano Andrzeja Legeżyńskiego i od tego czasu nie wybrano jego następcy. Dotąd po prezesa był wiceprezes Sławomir Podkówka. Teraz rada zdecydowała, iż obowiązki prezesa pełnić będzie Zbigniew Kasztelewicz.

Nowy prezes wraz z NABE?

Nieoficjalnie mówi się, że nowy prezes wybrany zostanie dopiero po powołaniu Narodowej Agencji Bezpieczeństwa Energetycznego, która ma wchłonąć aktywa węglowe. Ma ona powstać na bazie spółki PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna

Powstanie Agencji jednak znacznie się opóźnia. Deklaracje rządu wskazywały, iż NABE miała zostać utworzona do końca marca 2023 roku. W połowie lipca tego roku PGE, Enea, Tauron i Energa z Grupy Orlen dostały od Skarbu Państwa propozycję przejęcia aktywów węglowych w celu utworzenia Narodowej Agencji Bezpieczeństwa Energetycznego, a to, jak mówią specjaliści, ważny krok do utworzenia NABE. Wygląda jednak na to, że otrzymane dokumenty nie są zobowiązaniem do zawarcia umowy. Odbędą się bowiem negocjacje spółek ze Skarbem Państwa.

Pod koniec ubiegłego roku podpisana została umowa społeczna związana w powstaniem NABE. Podpisali ją; Minister Aktywów Państwowych, przedstawiciele spółek energetycznych oraz związków zawodowych.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Uwaga na chińskie platformy zakupowe

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na belchatow.naszemiasto.pl Nasze Miasto