Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Uczniowie klas patronackich PGE otrzymali stypendia naukowe

Redakcja
Klasy patronackie PGE, których uczniowie w przyszłości mają zasilić załogę kopalni i elektrowni, już wkrótce zakończą pierwszy rok nauki. Koncern PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna przyznał stypendia naukowe dla najlepszych uczniów.

Klasy patronackie PGE, których uczniowie w przyszłości mają zasilić załogę kopalni i elektrowni, już wkrótce zakończą pierwszy rok nauki. Koncern PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna przyznał stypendia naukowe dla najlepszych uczniów.

W przyszłości mają zastąpić doświadczonych górników i energetyków, którzy się starzeją i już wkrótce odejdą na emeryturę. O kim mowa? To uczniowie klas patronackich Polskiej Grupy Energetycznej, które funkcjonują w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 w B ełchatowie oraz ZSP w Kleszczowie, które już szkolą przyszłych elektryków, mechaników, mechatroników i automatyków. Klasy powstały w 2018 roku i zostały objęte patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej.Uczniowie klas PGE przez najbliższe lata oprócz sumiennej nauki, będą przyuczali się do zawodu m.in. podczas praktyk zawodowych i wizyt zawodozna-wczych na terenie kopalni i elektrowni, a także podczas specjalnie zorganizowanych szkoleń. Zbliżający się wielkimi krokami koniec roku szkolnego był okazją do wyróżnienia najlepszych uczniów z klas PGE. Siedmioro uczniów otrzymało od PGE stypendia za bardzo dobre wyniki w nauce i osiągnięcia edukacyjne. Wśród kryteriów, które musieli spełnić znalazły między innymi: średnia ocen co najmniej 4,5 z przedmiotów kształcenia zawodowego, pozytywny wynik egzaminów i bardzo dobra ocena z zachowania.

- Stypendyści z naszych klas patronackich są kolejnym dowodem na to, że nasz program działa, i co najważniejsze motywuje ich do wytężonej pracy, którą my postanowiliśmy nagrodzić. Inwestujemy w uczniów - naszą przyszłą kadrę. Jestem przekonany, że stworzenie klas patronackich to dobra droga. Takie klasy są ważne, bo nie kształcą w oderwaniu od realiów techniki i potrzeb rynku pracy, a wdrażany przez nas program jest doskonałą receptą na odmłodzenie i przygotowanie kadry fachowców na przyszłe potrzeby naszej firmy - mówi Robert Ostrowski, prezes PGE GiEK.

Stypendia przyznane zostały na okres 5 miesięcy, a jego wysokość to 500 zł miesięcznie na każdego ucznia.

Szef energetycznego koncernu ma też świadomość, że uczniowie klas to w przyszłości następcy pracowników kopalni i elektrowni, którzy uzupełnią tzw. lukę pokoleniową.

- Mamy świadomość, że nasi przyszli pracownicy, ze swoimi kompetencjami, wiedzą i doświadczeniem, dadzą gwarancję utrzymania wysokiej pozycji PGE GiEK, jak i całej Grupy Kapitałowej PGE w branży energetycznej__ - powiedział Robert Ostrowski.

Oprócz współpracy ze szkołami zawodowymi, PGE GiEK współpracuje z 17 uczelniami wyższymi. Naukowo-techniczna współpraca pozwala m.in. na realizację ważnych dla firmy projektów naukowych, wymianę doświadczeń, rozwiązywanie problemów natury teoretycznej oraz praktycznego wykorzystania potencjału naukowego uczelni.

od 7 lat
Wideo

Konto Amazon zagrożone? Pismak przeciwko oszustom

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na belchatow.naszemiasto.pl Nasze Miasto