MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

5500 drzewek posadzonych podczas akcji "Lasy Pełne Energii" w lokalizacji Kompleksu Bełchatów, ZDJĘCIA

Anna Frysz
Anna Frysz
Akcja "Lasy Pełne Energii" w lokalizacji Kompleksu Bełchatów, 12 kwietnia 2024 r.
Akcja "Lasy Pełne Energii" w lokalizacji Kompleksu Bełchatów, 12 kwietnia 2024 r. Anna Frysz
Pracownicy Kopalni i Elektrowni Bełchatów oraz Centrali spółki PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna z Grupy PGE, we współpracy z młodzieżą szkolną i Nadleśnictwem Bełchatów posadzili 5500 sadzonek sosny w ramach akcji "Lasy Pełne Energii". Podobnie jak w roku ubiegłym, w tegorocznej akcji udział wzięło ok. 100 uczniów z lokalnych szkół średnich, z którymi od lat współpracuje bełchatowski kompleks energetyczny

Akcja "Lasy Pełne Energii" w lokalizacji Kompleksu Bełchatów

Akcja w lokalizacji Kopalni i Elektrowni Bełchatów odbyła się dziś w okolicach kompleksu energetycznego, w pobliżu miejscowości Kluki (powiat bełchatowski). Wspólnie z bełchatowskim nadleśnictwem, Zespołem Szkół Ponadpodstawowych w Kleszczowie oraz z Zespołem Szkół Ponadpodstawowych nr 1 w Bełchatowie, zasadzono 5,5 tysiąca sadzonek sosny.

- Akcje sadzenia drzew przez pracowników PGE GiEK w ramach corocznej inicjatywy "Lasy Pełne Energii" są wyrazem naszej społecznej odpowiedzialności. Wspieramy postawy proekologiczne, aktywizując nie tylko naszych pracowników, ale również uczniów, leśników i mieszkańców do wspólnego dbania o otaczającą nas przyrodę - podkreśla Jacek Kaczorowski, prezes zarządu PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna.

"Lasy Pełne Energii" to flagowy, autorski projekt środowiskowy Grupy PGE, który realizowany jest od 24 lat. Co roku wiosną i jesienią, we współpracy z Lasami Państwowymi pracownicy PGE z rodzinami, dziećmi, młodzieżą szkolną, harcerzami, sportowcami i przedstawicielami lokalnych społeczności sadzą drzewa na terenie nadleśnictw.

Program ma charakter warsztatowo - edukacyjny, a jego celem jest zwiększenie świadomości uczestników akcji na temat roli lasów dla środowiska i klimatu. Program kształtuje także właściwe postawy społeczne i ekologiczne wśród pracowników i ich rodzin, a także sprzyja nawiązywaniu i pielęgnowaniu relacji dobrosąsiedzkich Grupy PGE z lokalnymi społecznościami.

Spółka PGE GiEK w ubiegłoroczną akcję "Lasów Pełnych Energii" w lokalizacjach Elektrowni i Kopalni Turów, Elektrowni i Kopalni Bełchatów, Elektrowni Dolna Odra, Elektrowni Opole oraz Elektrowni Rybnik, zaangażowała łącznie blisko 360 uczniów, a także młodych zawodników z lokalnych klubów sportowych. W 2023 r. w nadleśnictwach Gryfino, Bełchatów, Rybnik i Kup posadzono łącznie blisko 18 000 nowych drzew, głównie sosen, świerków, buków i dębów, a w przeddzień Światowego Dnia Ziemi w lokalizacji Kompleksu Turów wysprzątano wielohektarowy obszar leśny należący do Nadleśnictwa Pieńsk, zbierając ok. 300 kg śmieci.

- Każdego roku liczba zaangażowanych wolontariuszy, jak i posadzonych drzew wzrasta. W 2023 roku w całej Grupie PGE blisko 2 tys. osób posadziło 110 tys. drzew, czyli o 42 500 więcej niż rok wcześniej. W 2024 roku przypada 24. edycja projektu i uczestnicy akcji planują pobić dotychczasowe wyniki i posadzić jeszcze więcej drzew na terenie całej Polski w dwóch terminach akcji: wiosennej i jesiennej - informuje Sandra Apanasionek, rzecznik prasowy PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna S.A.

Akcja "Lasy Pełne Energii" w lokalizacji Kompleksu Bełchatów, 12 kwietnia 2024 r.

5500 drzewek posadzonych podczas akcji "Lasy Pełne Energii" ...

od 7 lat
Wideo

Zakaz krzyży w warszawskim urzędzie. Trzaskowski wydał rozporządzenie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na belchatow.naszemiasto.pl Nasze Miasto