Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Strażacy z OSP Bełchatów i OSP Ludwików podsumowali rok

opr. mbf
Zebrania sprawozdawcze w OSP Bełchatów i OSP Ludwików
Zebrania sprawozdawcze w OSP Bełchatów i OSP Ludwików Powiat bełchatowski
W jednostkach Ochotniczych Straży Pożarnych na ternie powiatu bełchatowskiego trwają zebrania sprawozdawcze. Ostatnio na takich spotkali się druhowie m.in. z OSP Bełchatów i OSP Ludwików

Zebranie sprawozdawcze w OSP Bełchatów i OSP Ludwików

Ubiegły rok podsumowali podczas zebranie strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Bełchatowie. Druhowie spotkali się w weekend w sali Miejskiego centrum Kultury w Bełchatowie.

Jak mówili, w minionym roku, 2023, uczestniczyli w 137 interwencjach ratowniczych. Jednostka zyskała też nowe agregaty prądotwórcze spełniające wymogi AVR. OSP Bełchatów może też poszczycić się istotnym wyróżnieniem. Uhonorowano ją tytułem "Wolontariusz Roku" w konkursie organizowanym przez samorząd miasta.

Zarząd OSP Bełchatów podczas zebrania otrzymał absolutorium. Była to też okazja do omówienia planów na ten rok.

Sprawozdawcze spotkanie mają za sobą już także strażacy z OSP Ludwików. W jednostce skupionych jest obecnie 61 osób, w tym 21 kobiet. Są tam także dwie młodzieżowe drużyny pożarnicze, które liczą w sumie 17 osób oraz dziecięca drużyna pożarnicza, która skupia 17 dzieci.

Jak mówiono podczas zebrania, w ubiegłym roku OSP Ludwików brała udział w 15 akcjach ratowniczo-gaśniczych. Były to zarówno pożary, jak i likwidacja miejscowych zagrożeń 9.

Ale działalność w OSP to nie tylko akcje ratownicze. Drużyny sportowo-pożarnicze OSP Ludwików z powodzeniem brały udział w zawodach. 10 chłopców z Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej wzięło też udział w obozie wypoczynkowo-szkoleniowym drużyn MDP w Mrozach. Na terenie jednostki zorganizowano dwa integracyjne plenerowe pikniki z okazji Dnia Dziecka oraz "Dzień Sąsiada”.

Zarząd jednostki podczas spotkania uzyskał absolutorium. Wręczono też odznaczenia zasłużonym strażakom i dzieciom z Drużyn Pożarniczych, a Drużyna Młodzieżowa złożyła ślubowanie.

Zebrania sprawozdawcze w OSP Bełchatów i OSP Ludwików

Strażacy z OSP Bełchatów i OSP Ludwików podsumowali rok

od 7 lat
Wideo

Wyniki II tury wyborów samorządowych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na belchatow.naszemiasto.pl Nasze Miasto