Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Policjant Jan Adamczyk z Bełchatowa pomógł mężczyźnie, który chciał popełnić samobójstwo

opr. mbf
Asp. sztabowy Jan Adamczyk z policji w Bełchatowie pomógł mężczyźnie, który chciał popełnić samobójstwo
Asp. sztabowy Jan Adamczyk z policji w Bełchatowie pomógł mężczyźnie, który chciał popełnić samobójstwo KPP Bełchatów
Nie wiadomo, co stałoby się z 43-0letnim mężczyzną, gdyby nie umiejętne poradzenie sobie z sytuacją przez policjanta. Asp. sztabowy Jan Adamczyk pomógł 43-letniemu mieszkańcowi powiatu bełchatowskiego, który chciał targnąć się na swoje życie

Policjant z Bełchatowa uratował mężczyznę, który chciał popełnić samobójstwo

Bełchatowskim policjantom udało się uratować kolejne ludzie życie. Tym razem pomogli 43-latkowi, który chciał popełnić samobójstwo. Duża w tym zasługa aspiranta sztabowego Jana Adamczyka, dyżurnego bełchatowskiej policji.

Do sytuacji doszło we wtorek, 27 lutego. O godzinie 12.55 dyżurny bełchatowskiej policji otrzymał zgłoszenie z Wojewódzkiego Centrum Powiadamiania Ratunkowego o mężczyźnie, który jest w kryzysie emocjonalnym. O całej sytuacji poinformowała znajoma mężczyzny dzwoniąc na numer alarmowy 112.

- W zgłoszeniu podane były dane osoby, numer telefonu kontaktowego oraz informacja, że mężczyzna znajduje się gdzieś w lesie - mówi nadkom. Iwona Kaszewska, rzecznik policji w Bełchatowie..- Powaga sytuacji wymagała natychmiastowego działania. Rozpoczęła się walka z czasem.

Aspirant sztabowy Jan Adamczyk, który wówczas pełnił służbę na dyżurce bełchatowskiej komendy policji, zadzwonił pod podany numer telefonu, by nawiązać kontakt z mężczyzną i ustalić, gdzie jest. Szybko zorientował się, że mężczyzna jest w kryzysie emocjonalnym.

Asp. sztabowy Jan Adamczyk cały czas rozmawiał z mężczyzną, próbował go uspokoić i zdobyć informację o jego lokalizacji.

- W czasie prowadzonej rozmowy zdobył informacje, na podstawie których zlokalizował potencjalne miejsce jego pobytu - mówi nadkom. Iwona Kaszewska. - W miejsce to natychmiast wysłał patrol policji, a sam prowadził rozmowy z 43-letnim mieszkańcem powiatu bełchatowskiego, aż do momentu, kiedy odnalazł go patrol policji.

Mężczyzna został przekazany pod opiekę zespołu ratownictwa medycznego i trafił do szpitala.

Ważna szybka reakcja i pomoc bliskich

Jak mówią policjanci, każdy sygnał o potrzebie pomocy osobie, która przechodzi trudną sytuację, co może powodować zagrożenie dla jej zdrowia i życia, jest przez policjantów traktowany priorytetowo. Przypominają, iż w takich sytuacjach bardzo ważna jest także pomoc i reakcja rodziny, sąsiadów, znajomych, którzy nie mogą lekceważyć sygnałów świadczących o tym, że ktoś z otoczenia znajduje się w kryzysie emocjonalnym, bo w konsekwencji może powodować zagrożenie dla jego życia i zdrowia. Szybkie powiadomienie służb daje szansę na skuteczną pomoc.

Osoba w kryzysie emocjonalnym może szukać pomocy zupełnie anonimowo choćby poprzez kontakt telefoniczny ze specjalistami na różnych infoliniach np. w Centrum Wsparcia dla Osób Dorosłych w Kryzysie Psychicznym pod numerem telefonu 800 70 22 22 lub w Kryzysowym telefonie zaufania Instytutu Psychologii Zdrowia Polskiego Towarzystwa Psychologicznego, pod numerem telefonu 116 123

- Przypominamy też, że Polska Policja opracowała informator z numerami telefonów obsługiwanych przez instytucje i organizacje udzielające wsparcia i pomocy młodym osobom Potrzebujesz wsparcia zadzwoń - informują policjanci.

Asp. sztabowy Jan Adamczyk z policji w Bełchatowie pomógł mężczyźnie, który chciał popełnić samobójstwo

Policjant Jan Adamczyk z Bełchatowa pomógł mężczyźnie, który...

od 7 lat
Wideo

Wyniki II tury wyborów samorządowych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na belchatow.naszemiasto.pl Nasze Miasto