Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Strażacy z OSP Postękalice i OSP Dobrzelów podsumowali rok i omówili plany

opr. mbf
Zebrania sprawozdawcze odbyły się w OSP Postękalice i OSP Dobrzelów
Zebrania sprawozdawcze odbyły się w OSP Postękalice i OSP Dobrzelów Gmina Bełchatów
Trwają spotkania u strażaków ochotników z całego regionu. Podczas zebrań podsumowują 2023 rok i omawiają plany na ten rok. Dziś spotkali się strażacy z OSP w Postękalicach i Dobrzeloswie

Zebrania OSO w Postękalicach i OSP Dobrzelów

Dla strażaków ochotników luty i marzec to czas podsumowań ubiegłego roku. Dziś na zebraniu sprawozdawczym spotkali się m.in. druhowie z OSP Postękalice. To też doskonały moment na omówienie planów na ten rok. A w Postękalicach jest ich sporo, bo jednostka świętuje w tym roku 100-lecie istnienia.

Główne obchody odbędą się 15 sierpnia. To dzień dla OSP Postękalice zawsze uroczysty, ze względu na odpustowe uroczystości w kościele pw. Św. Rocha.

Z okazji jubileuszu jednostka może spodziewać się nie byle jakiego prezentu. Gmina planuje zakup lekkiego samochodu bojowego. Na ostatniej sesji Rady Gminy Bełchatów, w budżecie gminy zabezpieczono na ten cel 550 tys. zł.

- Dodatkowo w tym roku będziemy projektować nowy budynek, który będzie pełnił funkcję strażnicy OSP i świetlicy w Postękalicach - mówi Konrad Koc, wójt gminy Bełchatów, prezes Zarządu Gminnego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych. - Powstanie on w miejscu dawnej zlewni mleka. Już zakupiliśmy sąsiednią działkę tak, aby powiększyć teren nieruchomości, na której powstanie nowa strażnica.

Plany na ten rok ma też OSP Dobrzelów. Najważniejszy z nich to dokończenie przebudowy garaży. Prace chcą zakończyć w tym roku, by w przyszłym roku móc poświęcić się organizacji jubileuszu 100-lecia, które OSP Dobrzelów świętować będzie w 2025 roku.

Także druhowie z tej jednostki mogą liczyć na prezent z okazji rocznicy.

- Wystąpiliśmy o dofinansowanie do zakupu samochodu strażackiego dla OSP Dobrzelów - mówi Konrad Koc. - Gdy zostanie ono przyznane, zadbamy o to, by zabezpieczyć pozostałą część sumy, potrzebnej do zakupu pojazdu. Dzięki temu OSP Dobrzelów w roku swojego jubileuszu również uzyskałby nowy wóz - dodaje wójt.

Zebrania sprawozdawcze odbyły się w OSP Postękalice i OSP Dobrzelów

Strażacy z OSP Postękalice i OSP Dobrzelów podsumowali rok i...

od 7 lat
Wideo

Wyniki II tury wyborów samorządowych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na belchatow.naszemiasto.pl Nasze Miasto