MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Policjanci z Bełchatowa podsumowali ubiegły rok. Omówili też plan na najbliższe miesiące

opr. mbf
Narada roczna w Komendzie Powiatowej Policji w Bełchatowie
Narada roczna w Komendzie Powiatowej Policji w Bełchatowie Powiat bełchatowski
Naradę roczną zorganizowano w Komendzie Powiatowej Policji w Bełchatowie. Policjanci podsumowali swoją pracę w ubiegłym roku i omówili w skrócie plany na najbliższe miesiące.

Policjanci z Bełchatowa podsumowali 2023 rok

To był pracowity rok dla funkcjonariuszy Komendy Powiatowej Policji w Bełchatowie. W 2023 zanotowano w sumie 1550 przestępstw. Tzw. wskaźnik wykrywalności wyniósł 82,67 proc. Wzrosła wykrywalność przestępstw kryminalnych, która w w 2023 roku wyniosła 81,34 proc.

- W porównaniu do roku poprzedniego nieznacznie wzrosła również liczba przestępstw w siedmiu kategoriach - bójka i pobicie, uszczerbek na zdrowiu, kradzież cudzej rzeczy, kradzież samochodu, kradzież z włamaniem, przestępstwa rozbójnicze oraz uszkodzenie mienia - mówi nadkom. Iwona Kaszewska, rzecznik policji w Bełchatowie. - Z 307 do 329 czynów, jednak wykrywalność tych czynów w ubiegłym roku była wyższa.

Wzrosła też wykrywalność przestępstw narkotykowych, w porównaniu do 2022 roku. W roku 2023 wykryto ich o 56 więcej. Policjanci zdjęli z rynku 3822,43 g narkotyków, w tym marihuany, haszyszu, amfetaminy, dopalaczy oraz 31 tabletek ekstazy. Wzrosła również wykrywalność przestępstw gospodarczych.

W codziennej pracy policjantów nie brakuje pracy związanej m.in. z zakłócaniem porządku publicznego przez mieszkańców, kradzieżami, zniszczeniem mienia czy spożywaniem alkoholu w miejscu publicznym. Młodszy inspektor Wojciech Auguścik, zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Bełchatowie, podkreślił, że przeprowadzono 12 tys. 810 interwencji zleconych, ujawniono blisko 20 tys. wykroczeń, w tym blisko 3 tys. 800 to wykroczenia szczególnie uciążliwe.

Podczas narady omawiano też działania, które policjanci prowadzą pod kątem bezpieczeństwa dzieci i młodzieży. W ubiegłorocznych spotkaniach profilaktycznych udział wzięło ponad 19 tys. dzieci i młodzieży ze szkół i przedszkoli w Bełchatowie i powiecie.

Niestety nie zawsze prewencja przynosi skutek i nieletni trafiają przed oblicze sądu.

- W 2023 roku do sądu rodzinnego skierowano 282 sprawy, które dotyczyły czynów zabronionych popełnianych przez osoby nieletnie - mówi nadkom. Iwona Kaszewska. - Pod ocenę sądu trafiło 110 spraw dotyczących przejawów demoralizacji nieletnich. W 66 przypadkach mundurowi zastosowali środki oddziaływania wychowawczego wobec nieletnich.

Policjanci rozmawiali też o Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa. W ubiegły roku w powiecie bełchatowskim odnotowano ponad 1030 zgłoszeń, w tym potwierdzonych zostało 251, wyeliminowanych 232, 715 zgłoszeń się nie potwierdziło, a 70 to zgłoszenia zakwalifikowane jako pomyłka.

Policjanci z Bełchatowa odnotowali też ponad 750 zdarzeń na drogach, zatrzymali 761 nietrzeźwych kierowców, 44 z nich to sprawcy zdarzeń drogowych. \

- Mundurowi pracowali na miejscu 7 wypadków ze skutkiem śmiertelnym - dodaje nadkom. Iwona Kaszewska. - Sprawdzili trzeźwość 15851 kierujących.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Dzień Matki. Jak kobiety radzą sobie na rynku pracy

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na belchatow.naszemiasto.pl Nasze Miasto