MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Niewybuch znaleziony koło Bełchatowa. Na miejscu interweniowali saperzy

opr. mbf
Niewybuch znaleziono dziś podczas prac drogowych prowadzonych niedaleko Bełchatowa. na miejsce wezwano saperów z jednostki w Tomaszowie Maz.

Niewybuch koło Bełchatowa

Na nietypowe znalezisko natrafili dziś podczas robót pracownicy firmy, która remontuje drogę w Oleśniku w gminie Bełchatów. Odkryli tam pocisk artyleryjski. O odkryciu od razu powiadomili bełchatowską policję.

- Na miejsce natychmiast wysłano policjanta z bełchatowskiej komendy, przeszkolonego z zakresu rozpoznania minersko-pirotechnicznego - mówi nadkom. Iwona Kaszewska, rzecznik policji w Bełchatowie. - Funkcjonariusz potwierdził, że to pocisk artyleryjski o długości około 50 cm i średnicy 15 cm. Patrol policji dokonał zabezpieczenia miejsca, aby nie dopuścić osób postronnych do momentu przyjazdu saperów z Jednostki Wojskowej w Tomaszowie Mazowieckim i podjęcia przez nich pocisku.

Jak dodaje, niewybuchy wciąż są odkrywane podczas różnego rodzaju prac. W ubiegłym roku Nieetatowa Grupa Rozpoznania Minersko-Pirotechnicznego bełchatowskiej komendy policji otrzymała łącznie 5 zgłoszeń dotyczących odnalezienia niewybuchów.

Z informacji przekazanych przez policję wynika, iż na takie nietypowe znaleziska trafiają często pracownicy budowlani, grzybiarze czy inne osoby wykonujące prace związane z wykopami. Na szczęście wiedzą jak zareagować.

Policjanci przypominają, jak należy się zachować w przypadku dokonania takiego odkrycia.

- W przypadku znalezienia niewybuchu, niewypału lub przedmiotu niewiadomego pochodzenia nie należy go dotykać, ruszać i przenosić w inne miejsce. Nieostrożne postępowanie może doprowadzić do zagrożenia zdrowia lub życia - mówi nadkom. Iwona Kaszewska. - Miejsce znalezienia niewybuchu należy w sposób wyraźny oznaczyć, zabezpieczyć przed dostępem osób postronnych. Niezwłocznie należy powiadomić policję, która sprawdzi czy znaleziony przedmiot jest wybuchowy i niebezpieczny, zawiadomi o tym fakcie jednostkę wojskową i zabezpieczy miejsce do czasu przybycia patrolu minerskiego.

Informując Policję należy podać miejsce znaleziska, określić co zostało odnalezione, wygląd przedmiotu, jego ogólne gabaryty, podać telefon kontaktowy do osoby informującej o znalezisku.

Niewybuch znaleziony koło Bełchatowa. Na miejscu interweniow...

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Zalane Gniezno 2 - 20.05.2024

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na belchatow.naszemiasto.pl Nasze Miasto