Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Policjanci z Bełchatowa przygotowują się do zadań w związku z nowym sezonem rozgrywek sportowych

Magdalena Buchalska-Frysz
Magdalena Buchalska-Frysz
Piłkarskie mecze to emocje dla kibiców sportowych i kolejne zadania dla służb mundurowych, które dbają o bezpieczeństwo kibiców i mieszkańców w trakcie rozgrywek. Podobnie jest w Bełchatowie, gdzie policjanci przygotowują się do kolejnego piłkarskiego sezonu

Policja zabezpiecza imprezy sportowe w Bełchatowie

Każde wydarzenie sportowe w Bełchatowie i regionie wiąże się też z pracą służb mundurowych. Dlatego teraz bełchatowscy policjanci znów będą mieć więcej roboty. Startują bowiem piłkarskie sezon rozpoczyna GKS Bełchatów.

Jak mówią policjanci, podczas każdego takie wydarzenia angażowane są do służby znaczne siły policyjne.

- W czasie każdych sportowych zmagań mundurowi dbają o bezpieczeństwo zawodników, kibiców, osób przyjezdnych oraz mieszkańców miasta - mówi nadkom. Iwona Kaszewska, rzecznik policji w Bełchatowie. - Policjanci cały czas obecni są w rejonie, w którym odbywa się sportowa rywalizacja, w miejscach grupowania się kibiców i innych newralgicznych punktach.

Policjanci, ale też strażnicy miejscy, przed rozpoczęciem spotkania, w jego trakcie, jak i po zakończeniu zabezpieczają między innymi drogi prowadzące na stadion. W zabezpieczeniach imprez sportowych uczestniczą funkcjonariusze różnych pionów i służb. Mundurowi z prewencji, ruchu drogowego oraz kryminalni zabezpieczają trasy dojazdowe i okolice obiektu.

- Dbają by każdy z uczestników bez przeszkód dotarł na stadion, by w czasie wydarzenia nie doszło do żadnych incydentów, żeby nie doszło do naruszenia bezpieczeństwa oraz porządku w mieście poprzez konfrontacje zwaśnionych grup pseudokibiców, czy aktów wandalizmu, chuligaństwa i bandytyzmu - dodaje nadkom. Kaszewska. - Policjanci dbają również o to, by po zakończeniu imprezy, każdy równie bezpiecznie powrócił do domu. Bełchatowscy funkcjonariusze działania te realizują przy pomocy mundurowych z podległego komisariatu i posterunków policji oraz często przy wsparciu Oddziału Prewencji Policji w Łodzi.

W ubiegłym roku bełchatowscy policjanci zabezpieczali 66 różnych wydarzeń w Bełchatowie i powiecie bełchatowskiego. Było to 28 to meczów piłki nożnej, 14 spotkań piłki siatkowej, ale tez 18 imprez plenerowo-rozrywkowe oraz 6 dotyczących różnych zgromadzeń. W zabezpieczenie tych wydarzeń zaangażowanych było łącznie 1953 funkcjonariuszy, w tym 395 z Oddziału Prewencji Policji w Łodzi.

Policjanci z Bełchatowa przygotowują się do zadań w związku ...

od 7 lat
Wideo

Wyniki II tury wyborów samorządowych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na belchatow.naszemiasto.pl Nasze Miasto