PGE GKS Bełchatów w Rzeszowie bez goli. Teraz czas na mecz z Elaną

Archwium
Siedem punktów w ostatnich trzech pojedynkach ligowych zgarnęli piłkarze PGE GKS Bełchatów. Po wygranej 1:0 w Wejherowie z Gryfem oraz u siebie z ROW-em Rybnik przyszedł czas na bezbramkowy remis w wyjazdowym starciu z Resovią Rzeszów.

Mecze rozgrywane na boiskach beniaminków nigdy nie należały do łatwych, a tym bardziej, kiedy kolejkę wcześniej drużyna ta przegrała mecz w stosunku 1:5. Tak było w przypadku Resovii Rzeszów, która po wpadce w Chorzowie z tamtejszym Ruchem mierzyła się przed własną publicznością na obiekcie Stali Rzeszów z GKS-em Bełchatów.

Od początku spotkania żadna ze stron nie odkładała nogi, a w całym pojedynku najwięcej pracy miał sędzia główny oraz jego asystenci. Tego dnia Dawid Bukowczan aż osiem razy musiał sięgać do kieszeni po kartki koloru żółtego, a w 49. minucie gry Rafał Mikulec, gracz „Pasów” za dwukrotne sfaulowanie Marcina Sierczyńskiego w jednej akcji otrzymał czerwony kartonik i „Brunatni” kończyli to spotkanie w przewadze jednego piłkarza. Po tej sytuacji na boisku z minuty na minutę coraz lepiej prezentowali się bełchatowianie, którzy zagrażali bramce gospodarzy. Jedna z sytuacji zakończyła się w sieci, ale wcześniej Adam Setla był na pozycji spalonej. Resovia bramkę na wagę trzech punktów mogła zdobyć w osta-tniej akcji meczu, ale uderzenie Kamila Antoniaka trafiło prosto w Pawła Lenarcika, który po 14. kolejkach II ligi ma na koncie 7 czystych kont, z czego trzy z rzędu w ostatnich meczach.

PGE GKS Bełchatów znajduje się na 3. miejscu w tabeli z dorobkiem 24 punktów i bilansem bramkowym 17-9. Teraz biało-zielono-czarni zmierzą się u siebie z wiceliderem rozgrywek Elaną Toruń, która ma w swoim dorobku o cztery punkty więcej i ma do rozegrania zaległe spotkanie domowe z chorzowskim Ruchem.

Trzecia pozycja w lidze i trzecia w Pro Junior System

5603 punkty. Tyle ma na swoim koncie PGE GKS w zestawieniu Pro Junior System prowadzonym od początku bieżącego sezonu. Prowadzi Ruch Chorzów (7112 punktów), drugi jest Rozwój Katowice (6132 punkty), czwarta jest Siarka Tarnobrzeg (5352 punkty), a piąta Skra Częstochowa (4289 punktów). W barwach GKS regularnie od początku sezonu punktują Damian Michalski i Patryk Mularczyk, a od meczu w Łęcznej z Górnikiem podwójnie punktuje młodzieżowiec Marcin Ryszka, który wówczas otrzymał status wychowanka GKS Bełchatów. Ponadto punktowali też młodzi Stolarczyk i Zdybowicz.

W tym sezonie pula nagród przewidziana przez PZPN za Pro Junior System wynosi 4 mln złotych.