Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Promocja książki "Bełchatów. Opowieść o dwóch miastach" cz. 2 odbyła się w Muzeum Regionalnym w Bełchatowie. Album wypełniony jest zdjęciami

Magdalena Buchalska-Frysz
Magdalena Buchalska-Frysz
W Muzeum Regionalnym w Bełchatowie odbyła się dziś promocja albumu o Bełchatowie
W Muzeum Regionalnym w Bełchatowie odbyła się dziś promocja albumu o Bełchatowie Magdalena Buchalska-Frysz
Na to wydarzenie wielu mieszkańców czekało od dawna. Do rąk bełchatowian trafiły dziś pierwsze egzemplarze albumu "Bełchatów. Opowieść o dwóch miastach cz. 2". Oficjalna promocja książki odbyła się w Muzeum Regionalnym w Bełchatowie

Promocja książki "Bełchatów. Opowieść o dwóch miastach cz. 2"

Światło dzienne ujrzała dziś druga część albumu poświęcona historii Bełchatowa. Książka :Bełchatów. Opowieść o dwóch miastach cz. 2". ukazał się nakładem wydawnictwa muzealnego. Obejmuje okres od chwili, gdy w okolicach Bełchatowa odkryto złożę węgla brunatnego i rozpoczął działalność kombinat paliwowo-energetyczny do lat. 90. XX wieku.

We wtorkowe popołudnie w Muzeum Regionalnym w Bełchatowie odbyła się promocja książka z udziałem mieszkańców. O kulisach powstania publikacji opowiadał m.in. Cezary Bukowiec, do niedawna pracownik bełchatowskiego muzeum, pod redakcją którego powstała książka. Wyborem i opracowaniem merytorycznym materiałów zajmowali się też Kinga Zawodzińska-Bukowiec, Magdalena Marciniak-Darda i Ida Sidorczuk. W gromadzeniu materiałów pomogli Marcin Uss i Szymon Zygma.

Opowieść podczas spotkania promocyjnego uzupełniał też Łukasz Politański, wiceprezydent miasta, z wykształcenia i zamiłowania historyk, który pracował przy powstaniu pierwszej części publikacji.

Album, wydany w eleganckiej oprawie, sztywnej okładce i na kredowym papierze, liczy 444 strony. Jak mówi Cezary Bukowiec, gdyby miał jeszcze więcej czasu, z pewnością i objętość byłaby większa. W książce jest ponad 900 fotografii i oczywiście tekst.

Część z nich pozyskano od mieszkańców, których już na początku tworzenia publikacji poproszono o współpracę przy tworzeniu albumu. Są tam też zdjęcia pozyskane od różnego rodzaju bełchatowskich placówek i instytucji.

Książka ukazała się w nakładzie 1000 egzemplarzy. Wkrótce będzie można ją kupić. Jak mówi marek Tokarek, dyrektor Muzeum Regionalnego w Bełchatowie, muzeum chciałoby też dodrukować pierwszą część, ale na razie musi pozyskać na to fundusze.

W Muzeum Regionalnym w Bełchatowie odbyła się dziś promocja albumu o Bełchatowie

Promocja książki "Bełchatów. Opowieść o dwóch miastach" cz. ...

od 12 lat
Wideo

Bohaterka Senatorium Miłości tańczy 3

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na belchatow.naszemiasto.pl Nasze Miasto