Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Zakład produkujący części do elektrowni słonecznych powstanie w gm. Kleszczów

Grzegorz Maliszewski
Inwestycja w gminie Kleszczów przyniesie pół tysiąca nowych miejsc pracy
Inwestycja w gminie Kleszczów przyniesie pół tysiąca nowych miejsc pracy Archiwum
W gm. Kleszczów powstanie zakład produkujący części do elektrowni słonecznych. Pracować ma w nim 500 osób.

Czy gmina Kleszczów już niedługo stanie się centrum produkcji części do alternatywnej energii? Wiele wskazuje na to, że jest to możliwe. Prawdopodobnie już wiosną przyszłego roku w kleszczowskiej strefie przemysłowej w Bogumiłowie rozpocznie się budowa zakładu, w którym produkowane będą wszystkie części niezbędne do powstania elektrowni słonecznej.

W tej chwili na finiszu są już rozmowy z pięcioma inwestorami reprezentującymi znane marki z całej Europy, którzy są zainteresowani działalnością w kleszczowskiej strefie. Jedna z nich to m.in. niemiecki Siemens.
- Na chwilę obecną nie możemy więcej zdradzić, ale sprawa powstania tej inwestycji jest już praktycznie przesądzona - mówi Andrzej Szczepocki, prezes Fundacji Rozwoju Gminy Kleszczów, która zajmuje się ściąganiem do gminy inwestorów.

Hale produkcyjne, których budowa ma ruszyć wiosną przyszłego roku, zająć mają 30 hektarów, a inwestycja ma być liczona w dziesiątkach milionów euro.
- W halach będą produkowane wszelkie elementy fotowoltaiczne niezbędne do powstania elektrowni słonecznej, m.in. osprzęt elektryczny, przewody miedziane, konwektory, kleje, panele fotowoltaiczne - mówi Andrzej Szczepocki. - Liczymy, że budowa ogromnych hal produkcyjnych wkrótce się rozpocznie. Obecnie wszystko jest w fazie zaawansowanych projektów.

Fabryka, która ruszy prawdopodobnie w 2013 roku, ma dać w sumie blisko pół tysiąca nowych miejsc pracy. Inwestorzy i przedstawiciele kleszczowskiej fundacji nie chcą jednak czekać i w najbliższych miesiącach zamierzają rozpocząć już pierwszy nabór. Do pracy i na szkolenia do Francji, Niemiec i Hiszpanii, gdzie istnieją już podobne fabryki, ma pojechać na pół roku w sumie 100 osób.

- W niedługim czasie rozpocznie się nabór osób do pracy, chcemy aby osoby, które będą tam pracowały, nabrały umiejętności i doświadczenia. To będzie później procentowało w fabryce, która powstanie w naszej gminie - mówi prezes Andrzej Szczepocki.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Uwaga na chińskie platformy zakupowe

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na belchatow.naszemiasto.pl Nasze Miasto