MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Gmina Bełchatów rozdzieliła miliony złotych wśród samorządów. Kto i na co dostanie pieniądze?

Magdalena Buchalska-Frysz
Magdalena Buchalska-Frysz
Gmina Bełchatów po raz kolejny podzieliła pieniądze na wsparcie samorządów powiatu bełchatowskiego. W tym roku to w sumie 14 mln zł

Pieniądze dla samorządów od gminy Bełchatów

Odkąd gmina Bełchatów dołączyła do grona zamożnych samorządów, wspiera też inne gminy w powiecie bełchatowskim. Przypomnijmy, iż na początku 2022 roku gmina Bełchatów przejęła część terenów od gminy Kleszczów, z elektrownią Bełchatów, i czerpie duże zyski z podatków.

Niedawno radni gminy zdecydowali, jak podzielą fundusze przeznaczone na pomoc innym gminom z powiatu bełchatowskiego. W tym roku będzie to w sumie 14 mln zł. Na razie rozdzielono 12,5 mln zł.

Największy kawałek z tego tortu przypadł powiatowi bełchatowskiemu. Otrzyma on 3,5 ml zł na różne zadania. 500 tys. zł pochłoną bieżące remonty dróg. 1 mln zł powiat dostał na remont kolejnego etapu drogi Wola Mikorska Parzno (odtworzenie nawierzchni i budowę chodnika). 600 tys. zł zostało przeznaczone na odtworzenie nawierzchni jezdni i poboczy na brakującym odcinku drogi Zawadów - Łękawa. Powiat chce też przeznaczyć 1 mln zł na budowę chodnika w Nowym Janowie.

Nieco ponad 2 mln 500 tys. zł wpłynie do miejskiej kasy Bełchatowa. Połowę tej kwoty przeznaczone będzie na przebudowę dachu na Szkole Podstawowej nr 13, a drugie tyle miasto przeznaczy na bieżące remonty chodników, ciągów pieszych, parkingów, dróg rowerowych itd.

Pieniądze dla gmin powiatu bełchatowskiego:

  • Gmina Zelów - 2.070.000 zł. Z tej puli 1 mln zł będzie przeznaczony na remont ulicy Akacjowej w Łobudzicach, a 870 tys. zł na remont drogi w Wypychowie. Na bieżące remonty dróg Zelów otrzymał 100 tys. zł, tyle samo na konserwację i utrzymanie oświetlenia.

  • Gminy Kluki, Drużbice i Rusiec - po 1,4 mln zł.

  • - Gmina Kluki tak podzieli pieniądze: 122.400 zł na bieżące utrzymanie dróg oraz konserwację oświetlenia, 800 tys. zł na przebudowę ul. Wspólnej w Klukach i 477.600 zł na utworzenie 25 miejsc w żłobku.

  • - Gmina Drużbice - 350 tys. zł przeznaczy na wydatki bieżące, związane z utrzymaniem dróg, oświetlenia, gminnych placów, itd. 650 tys. zł zabezpieczono na modernizację dróg gminnych w Suchcicach, Żbijowej, Brzeziu, Wdowinie Kolonii, Woli Rożniatowskiej, Drużbicach kolonii i Stokach. 200 tys. zł przeznaczone będzie na modernizację drogi Suchcice – Wielopole, 300 tys. zł na modernizacje budynków użyteczności publicznej.

  • - Gmina Rusiec zamierza 600 tys. zł przeznaczyć na remonty i utrzymanie dróg oraz konserwację oświetlenia, 400 tys. zł. na budowę sieci wodociągowej na ulicy Mickiewicza (w kierunku Jastrzębic) i taką samą kwotę na przebudowę drogi w Korablewie.

  • Gmina Szczerców - 210 tys. zł. Pieniądze zostaną przeznaczone na uszczelnienie kanalizacji sanitarnej w ulicy Kazimierza Wielkiego w Szczercowie.

od 16 lat
Wideo

Ceny warzyw i owoców w maju

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na belchatow.naszemiasto.pl Nasze Miasto