Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Sukces policjantki z Bełchatowa. Została wicemistrzynią w rywalizacji na najlepszego oskarżyciela publicznego

opr. mbf
Monika Pacześ z Komendy Powiatowej Policji w Bełchatowie może poszczycić się tytułem wicemistrzyni w konkursie na najlepszego oskarżyciela publicznego w Polsce

Sukces policjantki z Bełchatowa

Aspirant sztabowy Monika Pacześ, policjantka z Komendy Powiatowej Policji w Bełchatowie stanęło do rywalizacji w finale III Ogólnopolskiego Konkursu dla Policjantów - Oskarżycieli Publicznych. Świetnie poradziła sobie w rywalizacji na niższych szczeblach, dzięki czemu w finale ogólnopolskich zmagań mogła reprezentować garnizon łódzki.

W Legionowie, w Centrum Szkolenia Policji w Legionowie, zmierzyła się z 16 innymi policjantami z kraju. To zwycięzcy etapu wojewódzkiego i stołecznego.

- Uczestnicy to reprezentanci 16 komend wojewódzkich Policji i Komendy Stołecznej Policji, którzy w codziennej służbie pełnią odpowiedzialną i wymagającą wielu predyspozycji funkcję oskarżyciela publicznego w postępowaniach sądowych w sprawach o wykroczenia - mówi nadkom. Iwona Kaszewska, rzecznik policji w Bełchatowie.

Podczas konkursu zadaniem policjantów było wygłoszenie przez oskarżyciela publicznego przemówienia końcowego,
wykonać musieli też pisemną analizę dokumentu procesowego pod kątem błędów formalnych i merytorycznych. Czekał ich również pisemny test wiedzy zawierający 50 zadań testowych, które dotyczyły znajomości przepisów prawa, a w szczególności ustaw: Kodeks Wykroczeń, Kodeks Postępowania w Sprawach o Wykroczenia, Kodeks Karny, Kodeks Postępowania Karnego, Prawo o Ruchu Drogowym.

Bełchatowska policjantka świetnie poradziła sobie z tymi zadaniami, zajmując ostatecznie drugie miejsce w konkursie.

Jak dodaje nadkom. Iwona Kaszewska, od początku 2023 roku na terenie powiatu bełchatowskiego funkcjonariusze ujawnili blisko 2 tys. wykroczeń, w rozstrzygnięciu których prowadzone były czynności wyjaśniające w sprawach o wykroczenia.

- Blisko połowa z nich zakończyła się skierowaniem przez policjantów wniosku o ukaranie do sądu - wylicza rzeczniczka policji. - W sprawach, które na etapie postępowania sądowego nie zakończyły się wyrokiem nakazowym uczestniczyli oskarżyciele publiczni z bełchatowskiej policji.

Sukces policjantki z Bełchatowa. Została wicemistrzynią w ry...

od 7 lat
Wideo

iPolitycznie - Radosław Fogiel

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na belchatow.naszemiasto.pl Nasze Miasto