Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Rzemieślnicy z Bełchatowa o swojej pracy. Akcja "Tylko dobre rzemiosło" zachęca, by korzystać z ich usług

Magdalena Buchalska-Frysz
Magdalena Buchalska-Frysz
Rzemieślnicy z Bełchatowa opowiadają o swojej pracy. Powstała mapa ginących zawodów w Bełchatowie. Gdzie znaleźć szewca, krawcową, jubilera, optyka, tapicera, ślusarza, złotnika czy zegarmistrza?

Rzemieślnicy z Bełchatowa w akcji "Tylko dobrze rzemiosło". Jest mapa ginących zawodów w Bełchatowie.

Kilkunastu rzemieślników z Bełchatowa przyłączyło się do akcji "Tylko dobre rzemiosło" prowadzonej przez Urząd Miasta w Bełchatowie. Urzędnicy chcieli w ten sposób pokazać osoby, które wykonują zawody już coraz rzadziej spotykane. Jest więc m.in. szewc, cholewkarz, krawcowa, tapicer, szklarz, jubiler.

Wielu z nich swoje zawody wykonuje już od kilkudziesięciu lat. Teraz to już dla nich nie tylko profesja, ale pasja.

- W zawodzie jako cholewkarz jestem od 1951 roku - opowiada Józef Nowak, który od 70 lat dojeżdża do Bełchatowa z Pabianic. Praca to jego pasja. - Jestem bardzo zadowolony, jak ktoś coś przyniesie i muszę pomyśleć nad tym, żeby to dobrze zrobić - mówi.

Takich historii w bełchatowskiej akcji rzemieślnicy opowiedzieli wiele. Stworzono też mapę lokalnych rzemieślników z Bełchatowa. Są na niej informacje o wszystkich rzemieślnikach biorących udział w akcji, telefony, adresy, można także sprawdzić na mapie, jak dotrzeć do konkretnego punktu rzemieślnika.

- Pomoc dla bełchatowskiego biznesu była dla nas zawsze jednym z ważniejszych kierunków pracy. Jest to szczególnie ważne teraz, kiedy właściciele małych i dużych firm borykają się z ekonomicznymi skutkami epidemii. Jestem przekonana, że działając wspólnie możemy uratować płynność finansową bełchatowskich firm, a także uchronić wiele miejsc pracy. By osiągnąć ten cel, wystarczy pamiętać o nich przy codziennych zakupach. Takie z pozoru małe, ale odpowiedzialne decyzje, mogą mieć zasadniczy wpływ na kondycję naszej gospodarki – tłumaczy prezydent Bełchatowa Mariola Czechowska.

Jak dodaje, celem akcji jest przede wszystkim pobudzenie zainteresowania produktami i usługami rękodzielniczymi.

- Bez wątpienia cechuje je wysoka jakość, która zasługuje na docenienie. Jestem przekonana, że wkraczająca na rynek pracy młodzież, wybierając tradycyjne profesje, może odnieść sukces zawodowy – mówi prezydent Czechowska.

Wciąż można zgłosić swój zakład rzemieślnicy do akcji, należy skontaktować się z Wydziałem Rozwoju Miasta bełchatowskiego magistratu pod numerem tel. 44 733 51 45.

Rzemieślnicy z Bełchatowa o swojej pracy. Akcja "Tylko dobre...

POLECANE

Rzemieślnicy z Bełchatowa bohaterami wystawy fotograficznej [ZDJĘCIA]

od 16 latprzemoc
Wideo

CBŚP na Pomorzu zlikwidowało ogromną fabrykę „kryształu”

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na belchatow.naszemiasto.pl Nasze Miasto