Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Powstanie chodnik w Dobrzelowie, przy ruchliwej drodze

opr. mbf
Na tę inwestycję mieszkańcy Dobrzelowa (gmina Bełchatów) czekają od dawna. Wzdłuż drogi wojewódzkiej 476 powstanie w końcu chodnik

Powstanie chodnik przy drodze w Dobrzelowie

To inwestycja wyczekiwana przez mieszkańców. W Dobrzelowie wybudowany zostanie chodnik przy drodze wojewódzkiej 476. Powstanie na odcinku 220 metrów - od skrzyżowania z ul. Górną do skrzyżowania z ul. Dolną.

Gmina Bełchatów zdecydowała się przekazać 150 tys. zł do Zarządu Dróg Wojewódzkich na wykonanie chodnika. Po rozstrzygnięciu wiadomo było już bowiem, że inwestycja to koszt 900 tys. zł, tymczasem suma zabezpieczona w budżecie województwa na ten cel, to nieco ponad 750 tys. zł.

Jak mówi Konrad Koc, wójt gminy Bełchatów, nie miał wątpliwości, że trzeba wspomóc Zarząd Dróg Wojewódzki w zakresie tej inwestycji.

- Budowa chodnika w Dobrzelowie jest bardzo ważna dla bezpieczeństwa naszych mieszkańców. W ramach tej inwestycji powstanie też bezpieczne przejście dla pieszych przez drogę wojewódzką - mówi wójt.

Mariusz Paradecki, sołtys Dobrzelowa potwierdza, iż mieszkańcy od dawna zabiegają o ten chodnik.

- Wielu z nich właśnie tędy pieszo przemieszcza się czy to do domów, czy na zakupy do pobliskiego supermarketu - tłumaczy sołtys. - Nie muszę mówić, jak bardzo jest to niebezpieczne przy takim natężeniu ruchu, jaki mamy na tym odcinku.

Budowa chodnika w Dobrzelowie, to zadanie, na które w 2022 roku mieszkańcy głosowali w ramach Budżetu Obywatelskiego Województwa Łódzkiego. Projekt zdobył ponad 5 tysięcy głosów i znalazł się na trzecim miejscu wśród zadań z tzw. puli wojewódzkiej.

Inwestycja miała być wykonana już w 2023 roku, jednak jak mówią urzędnicy z gminy, po przetargu okazało się, że koszt inwestycji był wyższy, niż zabezpieczona w budżecie Województwa Łódzkiego pula. Zadanie przeszło więc do realizacji na rok 2024, a jego budowę dofinansuje teraz gmina.

od 7 lat
Wideo

Wyniki II tury wyborów samorządowych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na belchatow.naszemiasto.pl Nasze Miasto