MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Mieszkańcy Bełchatowa i pow. bełchatowskiego dołączyli do 6. edycji Operacja Czysta Rzeka. Odbyło się Wielkie Sprzątanie Widawki i Rakówki

Anna Frysz
Anna Frysz
6. edycja Operacja Czysta Rzeka. Akcje Wielkie Sprzątanie Widawki i Operacja Czysta Rzeka - Rakówka, 17 marca 2024 r.
6. edycja Operacja Czysta Rzeka. Akcje Wielkie Sprzątanie Widawki i Operacja Czysta Rzeka - Rakówka, 17 marca 2024 r. Anna Frysz
Mieszkańcy Bełchatowa i powiatu bełchatowskiego dołączyli wczoraj do 6. edycji Operacja Czysta Rzeka. Akcje Wielkie Sprzątanie Widawki i Operacja Czysta Rzeka - Rakówka odbyły się w Bełchatowie i powiecie bełchatowskim

6. edycja Operacja Czysta Rzeka - Wielkie Sprzątanie Widawki

To już 6. edycja ogólnopolskiej akcji sprzątania pod nazwą Operacja Czysta Rzeka, do której dołączyli mieszkańcy Bełchatowa i powiatu bełchatowskiego. Wielkie Sprzątanie Widawki odbyło się wczoraj na terenie pięciu gmin: gminy Bełchatów, gminy Szczerców, gminy Kluki, gminy Kleszczów i gminy Rusiec.

Rzekę Widawkę sprzątano od godziny 11 do godziny 15, na odcinku 45 kilometrów, spacerując wzdłuż jej brzegów. Maszerujących wspierali kierowcy na quadach oraz kajakarze, którzy rzekę sprzątali z poziomu wody. Zakończenie akcji oraz jej podsumowanie odbyło się w Szczercowie na Wyspie. Było ognisko, przy którym uczestnicy akcji piekli kiełbaski i odpoczywali po trudach sprzątania. Były też pyszne ciasta domowej roboty. W akcji wzięło udział 340 osób i zebrano 335 worków śmieci.

12 kilometrowy odcinek rzeki w gminie Szczerców posprzątały połączone siły mieszkańców (przyszły całe rodziny), samorządowców, harcerzy (szczercowski Hufiec ZHP "Osiemnastka" zmobilizował kilka drużyn!) oraz druhów z Ochotniczej Straży Pożarnej (czuwali nad logistyką akcji) i wędkarzy.

Operacja Czysta Rzeka - Rakówka

Również Leszy Bełchatów - Miłośnicy Czystych Lasów zaprosili wczoraj do udziału w ogólnopolskiej akcji sprzątania pod nazwą Operacja Czysta Rzeka. Posprzątali tereny zielone wzdłuż rzeki Rakówki, która przepływa przez Grocholice i jest dopływem Widawki.

Zbiórka i odprawa odbyły się na parkingu przy Ochotniczej Straży Pożarnej w Grocholicach (ulica Szkolna) o godzinie 10:30. Przed rozpoczęciem akcji rozdano koszulki, podzielono się na grupy terenowe, przypomniano zasady bezpieczeństwa i higieny pracy, a każdy uczestnik otrzymał ochronne rękawiczki. Wykonano również wspólne pamiątkowe zdjęcie.

Uczestnicy posprzątali brzegi rzeki od cmentarza w Grocholicach do mostu na tzw. Chłodnym. Na odcinku 2 km rzeki niestety uzbierali ponad 2 kontenery śmieci. W akcji uczestniczyli m.in. harcerze i zuchy z bełchatowskiego hufca ZHP z 3 Szczepu Harcerskiego "Kontrast" oraz 7 Środowiskowego Szczepu Harcerskiego "Kora" im. Bronisława Hellwiga.

- Zebraliśmy około 20 m³ śmieci! - informuje w mediach społecznościowych Aleksandra Sędor, współorganizatorka akcji Operacja Czysta Rzeka - Rakówka. - Z ciekawostek - znaleziono lodówkę, wózek dziecięcy, walizkę, wersalkę, opony i dwa sedesy. Niestety dominowały butelki szklane po różnych napojach wyskokowych o różnym litrażu. Napotkaliśmy również na miejsce, które nas przerosło - ogromne wysypisko śmieci - tworzone przez co najmniej kilkanaście lat. Jest to o tyle smutne, że sami nie mamy możliwości, aby uprzątnąć takie wysypiska. Ale może kiedyś znajdzie się rozwiązanie tego problemu? - dodaje Sędor.

Po zakończeniu akcji odbyło się ognisko z kiełbaskami i herbatą.

6. edycja Operacja Czysta Rzeka. Akcje Wielkie Sprzątanie Widawki i Operacja Czysta Rzeka - Rakówka, 17 marca 2024 r.

Mieszkańcy Bełchatowa i pow. bełchatowskiego dołączyli do 6....

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Dzień Matki. Jak kobiety radzą sobie na rynku pracy

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na belchatow.naszemiasto.pl Nasze Miasto