MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Powiat bełchatowski. Akcje w gminie Kluki - Leszna Niedziela w Kaszewicach i Antywysypisko Teren leśny za Klukami

Anna Frysz
Anna Frysz
Powiat bełchatowski. Akcje w gminie Kluki - Leszna Niedziela w Kaszewicach i Antywysypisko Teren leśny za Klukami
Powiat bełchatowski. Akcje w gminie Kluki - Leszna Niedziela w Kaszewicach i Antywysypisko Teren leśny za Klukami Anna Frysz
To była naprawdę wyjątkowa niedziela. Nie często zdarza się sytuacja, gdy dwie odrębne grupy Leszy organizują w tym samym dniu swoje akcje

Powiat bełchatowski. Akcje w gminie Kluki - Leszna Niedziela w Kaszewicach i Antywysypisko Teren leśny za Klukami

Leszy Bełchatów - Miłośnicy czystych lasów w niedzielę, 13 listopada, podjęli się kolejnego wyzwania, na dodatek bardzo wymagającą, mającego na celu uprzątnięcie wysypiska (antywysypiska) na długości około 30 metrów i szerokości 5 metrów, znajdującego się w lesie za Klukami - naprzeciwko stacji benzynowej.

Wszyscy chętni do spaceru z workami sprzątali okoliczny las wokół wysypiska. Leszy Bełchatów - Miłośnicy czystych lasów zapewnili rękawiczki i worki na śmieci oraz dodatkowy sprzęt niezbędny przy tego typu akcjach.

Wystarczyły trzy godziny, aby wyciągnąć 6 m³ śmieci. Było bardzo pracowicie i odkrywczo. Ze strony pobliskich mieszkańców uczestnicy akcji dostali zaproszenie na ognisko wraz z poczęstunkiem.

Miniona niedziela była pracowita wśród grup Leszy, gdyż grupa Leszy Kluki zorganizowała akcję sprzątania lasu w Kaszewicach.

Porządkowane były fragmenty lasu znajdujące się naprzeciwko cmentarza w Kaszewicach. To miał być zwykły spacer po lesie, a jak się okazało uczestnicy akcji wyciągnęli z lasu i rowów ponad 3 m³ śmieci.

Śmieci wybitnie nieprzyjemnych, jak będące prawdziwą plagą w rowach - butelki z moczem, wyrzucane przez kierowców ciężarówek.

Udział w tej akcji brali również wolontariusze z grupy Leszy Bełchatów, Leszy Szczerców i Leszy Wola Krzysztoporska. Można powiedzieć, że to była integracyjna akcja międzygrupowa. Tą akcją grupa Leszy Kluki zakończyła leszny sezon.

Leszna Niedziela w Janinie

Leszy Bełchatów przy współudziale Ochotniczej Straży Pożarnej w Postękalicach oraz Stowarzyszenia Mieszkańców i Miłośników Wsi Postękalice zapraszają na sprzątanie terenów leśnych w Janinie. Sprzątanie połączone zostanie z próbą pozbycia się kolejnego wysypiska.

- Dzięki życzliwości OSP Postękalice mamy zagwarantowane ognisko na które serdecznie zapraszamy po zakończonym wydarzeniu - informują organizatorzy akcji. - Oczywiście z naszej strony zapewniamy rękawice i worki, Gmina Bełchatów po raz kolejny z rozmachem gwarantuje podstawienie kontenera i odbiór odpadów. Serdecznie zapraszamy do spędzenia wspólnie z nami czasu przy kontynuowaniu głównego założenia Leszych aby oczyścić jak najwięcej otaczającego nas lasu. Prosimy o zabranie kiełbasek aby móc cieszyć się zakończeniem kolejnego sezonu Leszy Bełchatów, przy wspólnym posiłku i w miłej atmosferze. Czekamy na Was o godzinie 10.30 przy boisku w Postękalicach z którego udamy się na miejsce sprzątania - dodają organizatorzy.

Powiat bełchatowski. Akcje w gminie Kluki - Leszna Niedziela w Kaszewicach i Antywysypisko Teren leśny za Klukami

Powiat bełchatowski. Akcje w gminie Kluki - Leszna Niedziela...

od 16 lat
Wideo

Ceny warzyw i owoców w maju

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na belchatow.naszemiasto.pl Nasze Miasto