MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Kolejna edycja prac społecznie użytecznych rozpoczęła się w Bełchatowie

opr. mbf
Grupa bezrobotnych z Bełchatowa bierze udział w projekcie prac społecznie użytecznych. Ich zadania to głównie drobne prace porządkowe na rzecz miasta

Prace społecznie użyteczne w Bełchatowie

Od kilku lat w Bełchatowie prowadzony jest program prac społecznie użytecznych. Angażowane są do niego osoby, które od dłuższego czasu są bez pracy i nie mają prawa do zasiłku. Dzięki udziałowi w projekcie mają zyskać nowe doświadczenia i umiejętności, a także, jak mówią miejscy urzędnicy, nabrać pewności siebie.

Kolejna edycja programu ruszyła w kwietniu. Bezrobotni kwalifikowani są do niego w porozumieniu z Powiatowym Urzędem Pracy w Bełchatowie oraz Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Bełchatowie, boi są to osoby, które korzystają z pomocy MOPS.

Uczestnicy projektu wykonują drobne prace porządkowe czy naprawcze, do ich obowiązków należy też m.in. roznoszenie korespondencji. Usługi te świadczą w miejskich placówkach., np. przedszkolach żłobku czy ośrodku pomocy społecznej oraz w dwóch organizacjach pozarządowych.

Projekt potrwa do września. W trakcie sześciu miesięcy osoby te przepracują 10 godzin tygodniowo, maksymalnie 40 godzin w miesiącu. Wynagrodzenie za wykonane zadania nie jest opodatkowane i wynosi 10, zł 90 gr za godzinę.

- W ten sposób nabywają szeregu kompetencji zawodowych - mówi Iwona Nowak, dyrektor Wydziału Spraw Społecznych Urzędu Miasta Bełchatowa. - Uczą się pracować z innymi, systematyczności, punktualności czy dokładnego wykonywania powierzonych obowiązków. Dzięki temu mają możliwość pokazania się pracodawcy z dobrej strony. Co prawda nie jest to praca w pełnym wymiarze godzin, niemniej stanowi pewien punkt zaczepienia. Z doświadczenia wiemy jednak, że najtrudniej jest właśnie zacząć. A nasz program pomaga nawiązać relację pracownik – pracodawca. Często się zdarza, że taka osoba – jeśli się sprawdzi i zdobędzie zaufanie pracodawcy – zostaje później w tym miejscu zatrudniona. Takie przypadki mieliśmy w poprzednich latach. Liczymy, że podobnie będzie i tym razem.

Łącznie na realizację prac społecznie użytecznych została przeznaczona kwota 26 tys. 160 zł, z czego 40 proc - 10 tys. 464 zł to koszty Urzędu Miasta, a 60 proc. czyli 15 tys. 696 zł pokryje Powiatowy Urząd Pracy

w Bełchatowie.

od 16 lat
Wideo

Ceny warzyw i owoców w maju

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na belchatow.naszemiasto.pl Nasze Miasto