Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Forum Społecznej Inspekcji Pracy odbywa się w Bełchatowie. Są dyskusje, wystawy i pokazy FOTO, VIDEO

Magdalena Buchalska-Frysz
Magdalena Buchalska-Frysz
Wideo
od 16 lat
W Bełchatowie odbywa się Forum Społecznej Inspekcji Pracy Ziemi Łódzkiej. Zainteresowanie tematyką bezpieczeństwa w pracy jest duże. Dla uczestników przygotowano ciekawe prelekcje, pokazy i wystawy

Forum SIP Ziemi Łódzkiej w Bełchatowie

Ponad 350 osób z kilku województw przyjechało do Bełchatowa, by wziąć udział w Forum Społecznej Inspekcji Pracy Ziemi Łódzkiej. Wydarzenie organizowane jest już po raz drugi. I jak mówią organizatorzy, za rok będzie już miało rangę forum ogólnopolskiego, bo już teraz wykracza poza granice województwa.

Hasło tegorocznej edycji to „Bezpieczeństwo pracownika zyskiem firmy”. Dla uczestników przygotowano kilka ciekawych prelekcji. Jak mówią organizatorzy, to doskonałe miejsce na rozmowy, wymianę doświadczeń i zawarcie kontaktów, są też szkolenia i panele dyskusyjne.

W ramach forum odbywa się też wystawa, swoją ofertę prezentują firmy, urzędy i instytucje. Na stoiskach zobaczyć można m.in. odzież roboczą i specjalistyczną, artykuły BHP oraz inne rzeczy związane z tematyką forum.

- Oprócz zapoznania się z ofertą wystawców, w tym obejrzenia i przetestowania najnowszych rozwiązań w zakresie bezpieczeństwa pracy, istnieje także możliwość uzyskania porady prawnej od specjalistów PIP i ZUS, porad technicznych od specjalistów UDT i CIOP lub porad medycznych od specjalistów Instytutu Medycy Pracy - mówią organizatorzy Forum.

Swoje stoisko mają też Żołnierze 9 Łódzkiej Brygady Obrony Terytorialnej, którzy prezentują sprzęt, zachęcają do wstąpienia w szeregi WOT. W ich wykonaniu odbył się też pokaz działań ratowniczych – udzielanie pomocy w warunkach skażenia amoniakiem, a więc substancją chemiczną najczęściej występującą w zakładach produkcyjnych.

W wydarzeniu udział biorą m.in. przedstawiciele Państwowej Inspekcji Pracy OIP w Łodzi, Centralnego Instytutu Ochrony Pracy – Państwowego Instytutu Badawczego, Urzędu Dozoru Technicznego Oddział w Łodzi, Instytutu Medycyny Pracy, Zakładu Ubezpieczeń Społecznych I Oddziału w Łodzi, Uniwersytetu Łódzkiego.

Forum rozpoczęło się w czwartek, 19 października, a zakończy w piątek 20 października. Uczestnicy zwiedzą też bełchatowską kopalnię.

Organizatorami wydarzenia są: Państwowa Inspekcja Pracy OIP w Łodzi, Zakładowy Społeczny Inspektor Pracy KWB Bełchatów oraz Stowarzyszenie Forum Społecznej Inspekcji Pracy. Wydarzenie objął patronatem Dziennik Łódzki.

Sponsorem wydarzenia jest koncern PGE GiEK w Bełchatowie.

II Forum Społecznej Inspekcji Pracy Ziemi Łódzkiej odbywa się w Bełchatowie

Forum Społecznej Inspekcji Pracy odbywa się w Bełchatowie. S...

od 16 lat

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na belchatow.naszemiasto.pl Nasze Miasto