Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Jaka będzie najdroższa w tym roku drogowa inwestycja? Za 2,3 mln zł

Redakcja
Ciekawy materiał znaleźliśmy na stronie http://www.powiat-belchatowski.pl/. Warto przeczytać.

Bieżące remonty, przygotowania do przetargów na trzy duże inwestycje drogowe i opracowywanie projektów rozbudowy dróg w kolejnych miejscach powiatu realizuje aktualnie Powiatowy Zarząd Dróg w Bełchatowie.
Najdroższą w tym roku drogową inwestycją będzie przebudowa odcinka blisko 2 kilometrów między Klukami i Groblą. Jej wartość może wynieść 2,3 miliona złotych. Połowę sumy pokryje powiat, drugą Fundusz Dróg Samorządowych. Ta inwestycja znalazła się na liście 623 zadań powiatowych w całym kraju, pozytywnie zaopiniowanych przez Prezesa Rady Ministrów. Roboty polegać będą na poszerzeniu i wykonaniu nowych warstw asfaltowych jezdni, wykonaniu chodników z betonowej kostki po obu jej stronach, miejsc postojowych dla samochodów osobowych oraz zjazdów. Procedura przetargowa wyłonienia wykonawcy ruszy niezwłocznie po podpisaniu z Wojewodą Łódzkim umowy na dofinansowanie tego zadania. Aktualnie strony uzgadniają jej treść.

Przygotowania do przetargu na wyłonienie wykonawcy dotyczą także robót w Mazurach, gdzie zaplanowano odtworzenie dwiema warstwami bitumicznymi stanu pierwotnego jezdni oraz regulację pobocza. Przypomnijmy, że na tym odcinku mieszkańcy już korzystają z wcześniej wykonanego chodnika. Wartość przedsięwzięcia szacuje się na 400 tys. zł. Natomiast 250 tys. zł zabezpieczono na powierzchniowe utrwalenie jezdni drogi powiatowej na odcinku Kociszew Grabostów, mierzącym ok. 2 km. Technologia wykonania robót wymaga wysokich temperatur zewnętrznych, w związku z tym realizacja ww. zadań może rozpocząć się najwcześniej w czerwcu. Niezależnie od tego PZD zleca szereg opracowań projektów i kosztorysów przebudowy dróg na terenie powiatu. Posiadanie takich dokumentów jest warunkiem koniecznym do ubiegania się o wsparcie finansowe z zewnątrz.

Służba interwencyjna PZD dokonała przeglądu maszyn, pojazdów i urządzeń będących na wyposażeniu obwodów drogowych i realizuje bieżące remonty. Rozstrzygnięto przetarg na dostawę masy mineralno-asfaltowej o wartości ok. 200 tys. zł, która będzie użyta w remontach cząstkowych. W zakresie bieżącego utrzymania dróg powiatowych drogowcy uzupełniają ubytki w jezdniach, sprzątają ulice oraz drogi w obrębie mostów, skrzyżowań, zatok, przystanków autobusowych, a także usuwają śmieci z pasa drogowego i ścieżek rowerowych przy drogach powiatowych. Konieczne są również naprawy znaków drogowych, mycie i czyszczenie znaków i tablic drogowych, wycinanie zakrzaczeń, profilowanie poboczy i utwardzanie ich materiałem kamiennym.

od 7 lat
Wideo

Tadeusz Płużański - Dlaczego warto pielęgnować pamięć o wyklętych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Jaka będzie najdroższa w tym roku drogowa inwestycja? Za 2,3 mln zł - Bełchatów Nasze Miasto

Wróć na belchatow.naszemiasto.pl Nasze Miasto