Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

I Bełchatowski Kongres Młodzieżowy "Region Łódzki w obliczu transformacji" odbył się w Bełchatowie, ZDJĘCIA

Anna Frysz
Anna Frysz
I Bełchatowski Kongres Młodzieżowy "Region Łódzki w obliczu transformacji", 28 lutego 2024 r.
I Bełchatowski Kongres Młodzieżowy "Region Łódzki w obliczu transformacji", 28 lutego 2024 r. Anna Frysz
W kongresie udział wzięło kilkudziesięciu młodych ludzi, którzy interesują się tym, jak po zbliżającej się transformacji energetycznej będzie wyglądać nasz region

I Bełchatowski Kongres Młodzieżowy "Region Łódzki w obliczu transformacji" w Bełchatowie

"Region łódzki w obliczu transformacji" to główny temat I Bełchatowskiego Kongresu Młodzieży, który odbył się dzisiaj w Bełchatowie. Podczas spotkania w Miejskim Centrum Kultury młodzi mogli spotkać się z ekspertami i zdobyć wiedzę dotyczącą m.in. roli przedsiębiorczości oraz kształcenia zawodowego. Kongres zorganizowała Młodzieżowa Rada Miejska w Bełchatowie wspólnie z miastem Bełchatów.

W kongresie udział wzięli radni Młodzieżowej Rady Miejskiej w Bełchatowie, a także ich koledzy i koleżanki m.in. z Kleszczowa, Kluk, Ruśca, Kamieńska, Woli Krzysztoporskiej oraz Radomska. Mogli oni wysłuchać kilku prelekcji przygotowanych przez ekspertów.

Wśród prelegentów była m.in.: dr Małgorzata Misiak (z-ca dyrektora Departamentu Funduszu Sprawiedliwej Transformacji). Z młodymi spotkał się również Arkadiusz Tokarski (Naczelnik Wydziału Wyboru Projektów Departamentu FST). Poza tym gościli w Bełchatowie Aleksandra Sopala (Ośrodek Wsparcia Ekonomii Społecznej OPUS) i dr Rafał Jaworski (z-ca dyrektor Instytutu Historii Akademii Piotrkowskiej).

Eksperci omówili korzyści płynące z kształcenia zawodowego. Poruszyli także kwestię roli ośrodków akademickich oraz rozwoju przedsiębiorczości i tworzenie nowych miejsc pracy w procesie transformacji energetycznej. Natomiast dr Maciej Kozakiewicz swoje wystąpienie poświęcił tematowi zysków i strat, jakie mogą wyniknąć z procesu transformacji.

Inicjatywa zorganizowania kongresu poświęconego tematowi transformacji wyszła od Młodzieżowej Rady Miejskiej w Bełchatowie. Jak sami mówią, to wydarzenie od młodzieży dla młodzieży.

I Bełchatowski Kongres Młodzieżowy "Region Łódzki w obliczu transformacji", 28 lutego 2024 r.

I Bełchatowski Kongres Młodzieżowy "Region Łódzki w obliczu ...

od 7 lat
Wideo

Wyniki II tury wyborów samorządowych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na belchatow.naszemiasto.pl Nasze Miasto