Dziewiętnasta z rzędu wygrana Skry w PlusLidze

Paweł Hochstim
Wciąż aktualny najlepszy sportowiec regionu w plebiscycie "DŁ" Michał Bąkiewicz zaimponował formą fot. Dariusz Śmigielski
Nawet doping zakochanego w AZS Częstochowa zakonnika z Klasztoru Jasnogórskiego nie pomógł tej drużynie w Bełchatowie. PGE Skra, choć miała problemy w trzeciej partii, po raz dziewiętnasty z rzędu wygrała mecz w PlusLidze.

Trener Jacek Nawrocki nie mógł skorzystać z Michała Winiarskiego, choć jeszcze kilka godzin przed meczem wydawało się, że jego kontuzja to przeszłość. - W ostatnich dniach Michał już trenował i wszystko było w porządku. A w środę rano na rozruchu znów poczuł ból w plecach - mówił Nawrocki. Winiarski więc po raz drugi z rzędu znalazł się poza meczową kadrą i swoich kolegów oglądał z miejsc dla dziennikarzy.

Ale nie tylko Winiarski miał wolne. W wyjściowej szóstce znalazł się tylko dwóch graczy, którzy grali w zwycięskim meczu z Knack Roeselare w drugiej rundzie Ligi Mistrzów - Marcin Możdżonek i Bartosz Kurek. Mariusza Wlazłego zastępował Jakub Novotny, Miguela Falaskę Paweł Woicki, Winiarskiego Michał Bąkiewicz, a Daniela Plińskigo - Karol Kłos. I przez przynajmniej półtora seta druga szóstka radziła sobie świetnie.

Pierwszy set był dla gości koszmarem, a to głównie z powodu kłopotów z przyjęciem zagrywki. Dawid Murek próbował sześć razy przyjąć, ale po pierwszym secie w rubrykach oznaczających pozytywne i doskonałe przyjęcie stały wstydliwe... dwa zera. Mistrzowie Polski nie oszczędzali swojego byłego kolegi. Genialnie spisywał się też bełchatowski blok.

Ale już w drugiej partii pojawiły się pierwsze symptomy problemów. Skra wygrywała 13:8, by za chwilę pozwolić na remis po 14. W końcówce drugiego seta bełchatowianie potrafili się jednak skoncentrować i wygrać.

W trzeciej partii już się to nie udało. Częstochowianie odskoczyli na kilka punktów i Skra nie zdołała ich dogonić. Nawrocki wpuścił na boisko Falaskę i Wlazłego, ale i to nie pomogło. W czwartej partii zmienił też grającego bardzo nierówno Kurka, za którego wszedł Stephane Antiga.

Częstochowianie walczyli bardzo dzielnie, ale punktu w Bełchatowie nie udało im się zdobyć. Zasługa w tym m.in. Michała Bąkiewicza, który dostał nagrodę na najlepszego gracza meczu.

PGE Skra Bełchatów - Tytan AZS Częstochowa 3:1 (25:14, 25:22, 20:25, 25:20)
PGE Skra: Woicki, Bąkiewicz, Możdżonek, Novotny, Kurek, Kłos, Zatorski (libero) oraz Falasca, Wlazły, Antiga. Trener: Jacek Nawrocki.
Częstochowa: Drzyzga, Gierczyński, Wiśniewski, Janeczek, Murek, Nowakowski, Dębiec (libero) oraz Hebda, Gradowski, Oczko, Żuk. Trener: Marek Kardos.