Plus Liga. PGE Skra Bełchatów pokonana w Katowicach. Co piszą kibice?

Dariusz Kuczmera
Siatkarze PGE Skry Bełchatów w pierwszym meczu o jedenastce miejsce w PlusLidze przegrali w Katowicach z GKS.

W składzie bełchatowskiej drużyny brakowało Aleksandra Atanasijevicia i Filippo Lanzy, w protokole wpisani byli, ale nie wyszli na parkiet Karol Kłos i Mateusz Bieniek, a z podstawowego składu grali tylko Grzegorz Łomacz, Dick Kooy i Jędrzej Gruszyński. PGE Skra w przebudowie, niczym miasto po trzęsieniu ziemi, ale rzeczywiście takie zjawisko dotknęło bełchatowski klub w kończącym się sezonie.

Dublerzy skompromitowanych gwiazd walczyli dzielnie i toczyli wyrównany bój w Katowicach. W pierwszym secie było 22:21 dla naszej drużyny. Ambicja nie wystarczyła na wygranie tego seta. Podobnie słaba w wykonaniu bełchatowian była końcówka drugiego seta.
PGE Skra wróciła do gry po zwycięskim trzecim secie. Liczyliśmy na powtórkę dobrej gry w czwartej partii, ale tak się nie stało. Gospodarze wygrali tego seta i cały mecz 3:1.
Rewanż we wtorek 18 kwietnia o godz. 17.30 w Bełchatowie. Jeżeli po zakończeniu drugiego spotkania stan rywalizacji w meczach będzie wynosił 1-1 to, o wygraniu rywalizacji zadecyduje wygranie „złotego seta” do 15 punktów. Można być optymistą, ale pod warunkiem, że do drużyny wrócą najważniejsi zawodnicy PGE Skry. Na mecz rewanżowy mają wrócić Aleksandar Atanasijević, Filippo Lanza, Karol Kłos.

Ciekawsze od meczu były wpisy kibiców na profilu PGE Skry na Facebooku. Oto niektóre z nich (pisownia oryginalna):
Renia Wiśniewska: Nie sądziłam, że kiedykolwiek doczekam takiego wpisu. Walczymy o 11 miejsce. To tak jakbym ja walczyła o tytuł Miss Nastolatek... Co byście tylko nie spadli
Luk Hash: 11 miejsce. To brzmi dumnie. W przyszłym sezonie może też się uda je wywalczyć. Może nie 1 liga...ale walka o utrzymanie będzie za rok pasjonujaca
Zofia Czernek: Luk Hash w przyszłym sezonie może SKRy nie być,
Luk Hash: Zofia Czernek będzie. Ale na poziomie LUK Lublin albo BBTS

GKS Katowice - PGE Skra Bełchatów 3:1 (26:24, 25:21, 22:25, 25:21)
PGE Skra: Lukas Vasina 13, Bartłomiej Janus 8, Wiktor Musiał 21, Dick Kooy 14, Dawid Gunia 5, Grzegorz Łomacz, Jędrzej Gruszczyński oraz Jakub Rybicki, Mihajlo Mitić 2. Trener: Andrea Gardini.