Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Czujemy się jak obywatele trzeciego sortu napisali związkowcy z kopalni Bełchatów do prezydenta Andrzeja Dudy

Redakcja
"Trudno byłoby wyobrazić sobie funkcjonowanie polskiego przemysłu bez Bełchatowa" - tak mówił pan do mieszkańców, przypomnieli prezydentowi związkowcy z kopalni Bełchatów

Związkowcy z bełchatowskiej kopalni napisali w piśmie skierowanym do prezydenta RP Andrzeja Dudy, iż z niepokojem obserwują prace nad przyznaniem PGE GiEK koncesji na wydobycie węgla z odkrywki "Złoczew".

Jak mówią, pracownicy przez ostatnie lata byli faszerowani obietnicami dotyczącymi otrzymania koncesji do końca 2019 roku. Jej brak, zdaniem związkowców sprawia, że w regionie narasta niepokój społeczny.

- Zaufanie, którym mieszkańcy naszego regionu obdarzyli Pana i polityków Prawa i Sprawiedliwości, zamienia się we wrogość i nienawiść do rządzących - napisali w ostrych słowach związkowcy.

Przypomnieli też prezydentowi słowa, które wypowiadał podczas swoich wizyt w Bełchatowie przed pierwszą turą wyborów prezydenckich w 2015 roku oraz w trakcie uroczystości barbórkowych w Bełchatowie w 2015 roku.

ANDRZEJ DUDA NA WIECU WYBORCZYM W BEŁCHATOWIE

(...) Jeżeli jakieś państwo posiada 90 procent europejskich zasobów węgla, jeżeli sektor energetyczny jakiegoś państwa opiera się zdecydowanie na węglu, to mówienie w tym państwie o dekarbonizacji jest herezją i jest antypaństwowe. Chcę powiedzieć to jasno i wyraźnie. (...). Cieszę się ogromnie, że mogę być dzisiaj właśnie w Bełchatowie, Bełchatowie, który wspominam zawsze z ogromnym sentymentem, wielokrotnie mówiłem, że zrobiliście Państwo dla mnie rzecz niezwykłą, mówię to także do wszystkich bełchatowian. Otóz to ostatnie spotkanie tutaj w Bełchatowie podczas kampanii wyborczej i to, że Państwo na nie przybyliście wtedy, tak niezwykle gremianlnie, muszę powiedzieć, że było dla mnie z jednej strony oszałamiające, a także dodało mi skrzydeł. Trudno byłoby sobie wyobrazić funkcjonowanie polskiego przemysłu bez Bełchatowa".

Przypominając tamte słowa związkowcy odpowiedzieli "My Panie Prezydencie też sobie tego wyobrazić nie możemy, dlatego dziś w trakcie trwającej kampanii prezydenckiej , w której ubiega się Pan o reelekcję przypominały Panu słowa, które wypowiedział Pan do nas, pracowników GK PGE GIEK, a także mieszakńców Bełchatowa, starając się o nasze poparcie i nasze głosy".

Jak piszą związkowcy, nie mogą już dłużej czekać i przyglądać się opieszałości urzędników, bo jak dodają, nie istnieją żadne przesłankie prawne, które uniemożliwiałyby wydanie koncesji dla Złoczewa.

ANDRZEJ DUDA ODZNACZYŁ GÓRNIKÓW NA BARBÓRCE W BEŁCHATOWIE

Dodają iż problem z koncesją na wydobycie węgla, braku umowy sponsorskiej ze strony PGE dla GKS Bełchatów, powoduje u mieszkańców miasta i regionu, iż czują się "jak obywatele drugiego, a nawet już trzeciego sortu".

Deklaruja też, że są zdeterminowani do dalszych działań, że strajkiem włacznie.

Pismo podpisało osiem kopalnianych związków zawodowych.

Zobacz także:

PARA PREZYDENCKA NA COMBRZE BABSKIM W BEŁCHATOWIE

ANDRZEJ DUDA NA GÓRNICZEJ KARCZMIE PIWNEJ W BEŁCHATOWIE

od 7 lat
Wideo

Tadeusz Płużański - Dlaczego warto pielęgnować pamięć o wyklętych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na belchatow.naszemiasto.pl Nasze Miasto