Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Bełchatów otrzymał wsparcie z Funduszu Dróg Samorządowych. Na co przeznaczy 2,3 mln zł?

Redakcja
Bełchatów otrzyma około 2,3 mln zł z rządowego Funduszu Dróg Samorządowych na wsparcie dwóch inwestycji. To rozbudowa ulicy Zamoście oraz ulicy Dalekiej. Wkrótce magistrat ogłosi przetargi na realizację tych inwestycji.

Jak informuje magistrat, wśród ponad 2 tys. zatwierdzonych na 2020 rok zadań znalazły się także dwa z Bełchatowa - rozbudowa ulic Zamoście oraz Dalekiej. Wysokość dofinansowania, jakie pozyskało miasto, to 50 proc. wartości kosztorysowej planowanych inwestycji – w sumie 2 mln 270 tys. zł.

- Każde pozyskane środki zewnętrzne to dla nas duże wsparcie. Nowe inwestycje umożliwią zachowanie sieci drogowej we właściwym stanie i zapewnienie bezpieczeństwa korzystającym z niej mieszkańcom – mówi prezydent Bełchatowa Mariola Czechowska.

W ramach pierwszego zadania przebudowany zostanie fragment ulicy Zamoście. Na odcinku długości ponad 600 m - od ulicy Jana Pawła II do torów kolejowych - rozbudowany zostanie pas drogowy, w planach jest także budowa zjazdów do leżących przy ulicy posesji. Inwestycja obejmie ponadto budowę chodnika po stronie północnej i ścieżki rowerowej po stronie południowej. W projekcie zawarto również przebudowę przejazdu kolejowego oraz budowę oświetlenia. Wartość kosztorysowa inwestycji, która zgodnie z harmonogramem powinna zakończyć się w styczniu 2023 roku, to 3 mln 322 tys. zł. Wsparcie z Funduszu Dróg Samorządowych stanowić będzie połowę, czyli 1 mln 661 tys. zł.

Miasto uzyskało także wsparcie na budowę ulicy Dalekiej. Według kosztorysu budowa ponad 1,2 km drogi wraz z odwodnieniem i nowym oświetleniem kosztować powinna 1 mln 220 tys. zł. Podobnie, jak w przypadku ulicy Zamoście, dofinansowanie na tę inwestycje wynosić będzie także połowę tej wartości – czyli nieco ponad 609 tys. zł.

od 7 lat
Wideo

iPolitycznie - Przemysław Czarnek

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na belchatow.naszemiasto.pl Nasze Miasto