Wyścig o Wielką Nagrodę Bełchatowa [ZDJĘCIA]

Maciej Wiśniewski
Wyścig o "Wielką Nagrodę Bełchatowa"
Wyścig o "Wielką Nagrodę Bełchatowa" Maciej Wiśniewski
Wyścig o "Wielką Nagrodę Bełchatowa" za nami. Zwycięzcą 40. jubileuszowej edycji został Kamil Gradek z grupy Verva Active Jet.

Wyścig o "Wielką Nagrodę Bełchatowa" rozegrano po raz czterdziesty. Jubileuszowa edycja była okazją do wspomnień. Pamiątkową statuetkę odebrał wybitny kolarz sprzed lat Jan Krawczyk, pierwszy zwycięzca wyścigu z 1976 roku. Uhonorowano też Jarosława Rębiewskiego, który najwięcej, bo aż trzy razy wygrywał "Wielką Bełchatowską".

Na starcie głównego wyścigu, liczącego 152 km stanęło 56 kolarzy. Czwórka z nich oderwała się od peletonu i jeszcze na przedostatnim okrążeniu jechała razem. Na ostatnim okrążeniu utworzyły się jednak dwie pary kolarzy z grup Domin Sport i Verva ActiceJet. Po zaciętym finiszu najszybszy okazał się Kamil Gradek z grupy Verva ActiveJet, przed Dominikiem Oborskim. Półtorej minuty po nich finiszowała druga dwójka. Trzecie miejsce w wyścigu zajął bełchatowianin Artur Detko, reprezentujący barwy grupy Domin Sport. Czwarty był Adam Stachowiak.

Klasyfikację najaktywniejszego kolarza wyścigu wygrał Paweł Bernas (Verva ActiveJet). Najlepszym orlikiem został jego klubowy kolega Norbert Banaszek. Nagrodę dla najlepszego kolarza z bełchatowskich klubów odebrał Erwin Misztela z LSKK Lityński Bełchatów.

W ramach wyścigu o "Wielką Nagrodę Bełchatowa" rywalizowali także młodzicy i młodziczki. Zwyciężyli Bartosz Rutkowski z KS Społem Ulisse Central Łódź i Julia Zięba z LUKS Sławno.