Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Wyniki egzaminu ósmoklasisty w Bełchatowie i gminach powiatu. Kto wypadł najlepiej?

Red.
Centralna Komisja Egzaminacyjna podała w piątek wyniki egzaminów ósmoklasistów w 2020 roku. Jak wypadły bełchatowskie szkoły podstawowe? W galerii zdjęć prezentujemy średnie wyniki przedmiotów, jakie osiągnęli uczniowie w Bełchatowie i gminach powiatu bełchatowskiego.

Wyniki egzaminów ósmoklasistów 2020 w Bełchatowie

CKE wyniki podała w piątek, 31 lipca. Średnie wyniki egzaminów wypadły na ogół słabiej niż przed rokiem, zarówno w skali województwa czy powiatu.

Język polski uczniowie w województwie łodzkim napisali z wynikiem 57,97 proc. , tymczasem w 2019 roku było to 63,33 proc.Rok do roku lepiej w łodzkiem wypadła matematyka, która na poziomie wojewódzkim osiągnęła wynik 46,93 proc., a przed rokiem 45,03. Już jednak angielski to w tym roku wynik 53,72 proc., ubiegłoroczny wynik to 58,22.

Jak wypadły szkoły z Bełchatowa i gmin powiatu bełchatowskiego?

W Bełchatowie egzamin zdawało w tym roku 508 uczniów. Jeśli spojrzeć na język polski to ich średni wynik wyniósł 58,12 proc. Wynik jest gorszy niż przed rokiem, kiedy było 63,68 proc.

W powiecie bełchatowskim wynik 55,43 proc.z języka polskiego jest niższy od średniej wojwódzkiej, która wyniosła 57,97 proc.

Polecamy:

Gorzej niż przed rokiem bełchatowscy uczniowie napisali też egzamin z matematyki, który w tym roku zdali na 45,52 proc. (46,08 w 2019 r.). W matematyce niekwestionowanym liderem w powiecie są uczniowie z gminy Kleszczów , którzy osiągnęli wynik na poziomie 53,74 proc. (46,3 w 2019 r.).

Powiatowy wynik z matematyki - 44,51 - też jest niższy niż średnia wojewódzka, która wyniosła 46.93 proc.

Lepiej niż średnia wojewódzka w mieście Bełchatowie wypadł egzamin z języka angielskiego.
Bełchatowscy ósmoklasiści napisali go na 54,98 proc. Lepsi byli tylko uczniowie z gminy Kleszczów, którzy osiągnęli 59.04 proc. Tymczasem średnia wojewódzka w łodzkiem z języka angielskiego to 53,72 proc.

Jeśli już jednak spojrzymy na wynik w powiecie - 51,46, to znów jest niższy niż wojewódzki - 53,72 proc.

Tylko, że te wyniki i tak są gorsze niż te przed rokiem. W Bełchatowie angielski uczniowie zdali wówczas na 62,65 proc. i był to najlepszy wynik w powiecie.

Wyniki egzaminu ósmoklasisty w Bełchatowie i gminach powiatu bełchatowskiego w 2020 roku. Zobacz wyniki w Bełchatowie i gminach powoatu bełchatowskiego z języka polskiego, matematyki i języka angielskiego.

Egzamin ómoklasistów w Szkole Podstawowej nr 8 w Bełchatowie

Egzamin ósmoklasisty. Tak było dziś w Szkole Podstawowej nr ...

od 7 lat
Wideo

Tadeusz Płużański - Dlaczego warto pielęgnować pamięć o wyklętych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na belchatow.naszemiasto.pl Nasze Miasto