MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

W Bełchatowie urzędnicy wręczą mieszkańcom decyzje podatkowe. Zapukają do mieszkań i domów

mbf
Urzędnicy przyniosą mieszkańcom Bełchatowa decyzje podatkowe
Urzędnicy przyniosą mieszkańcom Bełchatowa decyzje podatkowe Miasto Bełchatów
Urzędnicy przyjdą do domów mieszkańców Bełchatowa. Roznosić będą bowiem decyzje podatkowe na 2024 rok. Akcja rozpocznie się w piątek, 2 lutego 2023

W Bełchatowie urzędnicy rozniosą decyzje podatkowe

Ponad 20 tysięcy decyzji mają do wręczenia mieszkańcom Bełchatowa urzędnicy z magistratu. To decyzje dotyczące wysokości podatków od nieruchomości, rolnego lub leśnego. W teren wyruszą już w piątek, 2 lutego.

Zapukają do każdych drzwi, by wręczyć dokument. Pamiętać trzeba jednak, że ich zadaniem jest tylko dostarczenie decyzji podatkowej, nie pobierają żadnych należności.

- Urzędnicy jedynie proszą o potwierdzenie odbioru decyzji własnoręcznym podpisem - mówi Mirosława Mikła, dyrektor Wydziału Finansowego Urzędu Miasta Bełchatowa. - Każdy z doręczycieli będzie też mieć specjalne upoważnienie. Mieszkaniec, do którego zapuka urzędnik, w każdej chwili może poprosić o okazanie się takim dokumentem.

jeśli zdarzy się, że urzędnik nie zastanie nikogo w domu, może decyzję zostawić u sąsiada, pod warunkiem jednak, że ten zobowiązać się do przekazania jej adresatowi. Dokument umieszczony zostanie w zaklejonej kopercie. Na drzwiach adresata lub w jego skrzynce na listy pojawi się także informacja o tym, gdzie zostawiono dla niego urzędową korespondencję.

Jeśli jednak nie uda się w żaden sposób do 29 lutego doręczyć tych dokumentów, zostaną one wysłane pocztą.

Urzędnicy przypominają, iż na każdej decyzji podatkowej znajduje się indywidualny numer konta bankowego.

- Zachęcamy bełchatowian, aby dokonywali wpłat za pośrednictwem bankowości elektronicznej - mówi Mirosława Mikła. - To szybki i łatwy sposób dokonania opłat. W ten sposób zaoszczędzimy też mnóstwo czasu i nie będziemy musieli stać w kolejce do urzędowej kasy.

Więcej informacji związanych z decyzjami podatkowymi uzyskać można w Wydziale Finansowym Urzędu Miasta w Bełchatowie, numer telefonu: 44 733 51 29 lub 44 733 51 30.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Tomasz Adamek na gorąco komentuje swój pierwszy występ we freakach

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na belchatow.naszemiasto.pl Nasze Miasto