Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

W Bełchatowie podpowiadali przedsiębiorcom, jak i gdzie sięgnąć po pieniądze

Danuta Rękawica
Dyrektorzy Wojewódzkiego Urzędu Pracy i Centrum Obsługi Przedsiębiorcy w Łodzi spotkali się z bełchatowskimi przedsiębiorcami. Tematem wydarzenia były formy pomocy finansowej dla firm, które dostępne są w województwie łódzkim.

Uczestnicy spotkania poznali działania podejmowane w województwie łódzkim w związku z wystąpieniem Covid-19, a także dostępne obecnie narzędzia finansowe. Przedsiębiorcy poznali także procedury poszczególnych form pomocowych.

- Ochrona miejsc pracy i pomoc firmom w utrzymaniu płynności finansowej, to nasze główne cele w sytuacji, którą spowodowała pandemia - mówi Grzegorz Schreiber, Marszałek Województwa Łódzkiego. - Uruchomiliśmy rozwiązania w formie dotacji i pożyczek preferencyjnych. Sytuacja po koronawirusie spowoduje, że wielu przedsiębiorców będzie musiało pilnie podjąć działania restrukturyzacyjne. Chcemy przeciwdziałać negatywnym skutkom pandemii i wspierać przedsiębiorców z Łódzkiego - dodaje.

Z bełchatowskimi przedsiębiorcami spotkali się Kamil Jeziorski - dyrektor Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Łodzi oraz Łukasz Stajuda - dyrektor Centrum Obsługi Przedsiębiorcy w Łodzi. Przedstawili oni narzędzia finansowe dla przedsiębiorców, które mają ochronić miejsca pracy, a także same firmy przed zamknięciem.

- Obecnie do Wojewódzkiego Urzędu Pracy mamy około 300 telefonów dziennie i bardzo duże zainteresowanie środkami. Przed nowelizacją tarczy antykryzysowej wniosków było około 30 na dobę. Teraz jest ich około 150, a nawet i 200. Zainteresowanie przedsiębiorców, którzy chcą z dotacji skorzystać jest bardzo duże - informuje dyrektor Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Łodzi, Kamil Jeziorski.

W ostatnim czasie dość znacznie zmodyfikowana została tarcza antykryzysowa. Zmiany mają ułatwić przedsiębiorcom staranie się o dofinansowanie do miejsc pracy, bez konieczności chociażby zmniejszania etatów.

- Pracodawcy przy spadku obrotów o co najmniej 15% mogą ubiegać się o dofinansowanie do wynagrodzeń pracowników oraz do ich składek ZUS przez trzy miesiące. Kwota dofinansowania na jedno stanowisko pracy to 2459 zł - informuje Kamil Jeziorski.

Organizatorzy kierowali chętnych po całej procedurze składania wniosków i korzystania z dotacji. Natomiast prelegenci odpowiadali na wszystkie nurtujące bełchatowskich przedsiębiorców pytania. Ci poznali charakterystykę poszczególnych narzędzi wspierających biznes, formę rozliczenia czy forma spłaty.

Trzy przedstawione na spotkaniu narzędzia dofinansowań dla przedsiębiorców z województwa łodzkiego sięgają kwoty 200 milionów złotych. Mogą one zapewnić płynność finansową firmy, bądź dać możliwość stworzenia nowej odnogi biznesowej i włączenia się do nowej branży.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

O prawie do aborcji w Sejmie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na belchatow.naszemiasto.pl Nasze Miasto