Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

W Bełchatowie odbyła się interdyscyplinarna konferencja pod hasłem "Innowacja jako narzędzie przyszłości", ZDJĘCIA, VIDEO

Anna Frysz
Anna Frysz
Wideo
od 16 lat
Przedsiębiorcy, naukowcy oraz przedstawiciele władz spotkali się w Bełchatowie, by rozmawiać o roli innowacji w biznesie i nauce. Interdyscyplinarna konferencja to także okazja do prezentacji praktycznych przykładów wpływu nowatorskich rozwiązań na rozwój polskiej gospodarki

W Bełchatowie odbyła się interdyscyplinarna konferencja pod hasłem: "Innowacja jako narzędzie przyszłości"

Głównym celem konferencji "Innowacja jako narzędzie przyszłości" była dyskusja na temat znaczenia innowacji jako skutecznego narzędzia dla przedsiębiorców. Dodatkowo uczestnicy rozmawiali o współpracy między nauką a biznesem.

- Będzie to konferencja cykliczna. Chcemy prezentować projekty wdrożeniowe w przemyśle, w rolnictwie, w technologii, które istnieją i czekają na to, by być w szerszym zasięgu - mówi dr Łukasz Prysiński ze Społecznej Akademii Nauk.

Podczas wydarzenia zaprezentowane zostały także praktyczne przykłady innowacji. Zarówno tych opracowanych w warunkach naukowych, jak i przez samych przedsiębiorców.

- Bardzo się cieszę, że taka konferencja została zorganizowana w Bełchatowie i że będziemy dyskutować o innowacjach. Jest to temat, który tak naprawdę jest przed nami, w ramach chociażby sprawiedliwej transformacji - zauważa obecny na konferencji wiceprezydent Bełchatowa Dariusz Matyśkiewicz. - Cieszę się, że w naszym mieście gości tak zacne grono uczestników, zarówno z Regionalnej Izby Gospodarczej, Społecznej Akademii Nauk, a przede wszystkim przedsiębiorcy z Bełchatowa i okolic. Tym bardziej, że wielu z nich już te innowacje wprowadza. To istotne, abyśmy już dziś szukali konkretnych rozwiązań dla Bełchatowa i jego przyszłości po zakończeniu wydobycia węgla - dodaje Matyśkiewicz.

Podczas wydarzenia czterech członków Regionalnej Izby Gospodarczej w Bełchatowie otrzymało z rąk wiceministra rolnictwa i rozwoju wsi Krzysztofa Ciecióry odznaki za "Zasługi dla Rozwoju Gospodarki Rzeczypospolitej Polskiej". Wyróżnieni odznaką to: Karol Dzieja - prezes firmy Konstak, Zenon Rosół - prezes Konsorcjum Projektowo - Wykonawczego "Ekobudowa", Dariusz Stępczyński - prezes Bełchatowsko Kleszczowskiego Parku Przemysłowo Technologicznego i Sławomir Wolniak - ordynator kliniki Wolmed. Wyróżnieni odznaką zostali również: Jolanta Juraś, Stanisław Głuszek, Wacław Wojenka oraz Łukasz Krawczyński (Skierniewicka Izba Gospodarcza).

- Jest bardzo dużo ogólnopolskich konferencji. Najważniejsze są jednak te lokalne, jak ta w Bełchatowie. Innowacyjność jest niezbędna. Rynek pracy jest coraz trudniejszy, mamy mniej pracowników. Innowacje pomagają nam sobie z tym poradzić. Widzimy też postępującą transformację w wielu zakresach. To wszystko musi być spinane w ramach poszczególnych przedsiębiorstw. Dobrze, że przedsiębiorcy mają okazję do wymiany doświadczeń - podkreśla Krzysztof Ciecióra, wiceminister rolnictwa i rozwoju wsi.

Organizatorami wydarzenia były: Regionalna Izba Gospodarcza w Bełchatowie, Regionalna Izba Przemysłowo Handlowa w Radomsku oraz Skierniewicka Izba Gospodarcza. Partnerem zaś było Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Ponadto w organizację włączyły się: Polska Agencja Inwestycji i Handlu, Platforma Przemysłu Przyszłości, Agencja Rozwoju Przemysłu S.A., Społeczna Akademia Nauk oraz Politechnika Łódzka.

W Bełchatowie odbyła się interdyscyplinarna konferencja pod hasłem: "Innowacja jako narzędzie przyszłości", Rezydencja Dwór Polski, ul. Czapliniecka 144, 9 października 2023 r.

W Bełchatowie odbyła się interdyscyplinarna konferencja pod ...

od 16 lat

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na belchatow.naszemiasto.pl Nasze Miasto