Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Strzelcy z Jednostki 1001 Bełchatów złożyli dziś uroczystą przysięgę FOTO, VIDEO

Magdalena Buchalska-Frysz
Magdalena Buchalska-Frysz
Wideo
od 16 lat
Ważna uroczystość odbyła się dziś w Jednostce 1001 Związku Strzeleckiego "Strzelec" w Bełchatowie. Młodzi strzelcy, dotąd kadeci, złożyli uroczystą przysięgę

Przysięga strzelców w Bełchatowie

"Przyrzekam: Powinności moje jako strzelca z dobrą wolą i wiarą wypełniać, prawa strzeleckiego gorliwie przestrzegać, polecenia przełożonych chętnie wykonywać. Wszystko co teraz przyrzekam w sumieniu moim do głębi zważyłem, a przyrzeczenie moje stwierdzam uroczystym słowem i honorem wolnego obywatela i uczciwego człowieka".

Takie między innymi słowa wypowiedziało dziś kilkudziesięciu młodych strzelców, którzy zasilili szeregi Jednostki Strzeleckiej 1001 Bełchatów Związku Strzeleckiego Strzelec. 11 listopada, w dzień Święta Niepodległości, złożyli uroczystą przysięgę na sztandar jednostki. Tym samym kadeci zakończyli tzw. okres unitarny, stając się pełnoprawnymi członkami Strzelca. W tej ważnej dla nich chwili towarzyszyli im nie tylko przełożeni i koledzy z jednostki, ale też członkowie ich rodzin.

Przysięgę w Strzelcu złożyło w sumie 30 osób, które w ostatnich miesiącach wstąpiły do jednostki. To młodzież ze szkół ponadpodstawowych z Bełchatowa i okolic. W wielu przypadkach przynależność do bełchatowskiego Strzelca to już tradycja rodzinna. Nie brakowało dziś młodych strzelców, których rodzice jakiś czas temu też byli związani z jednostką.

Z okazji Święta Niepodległości wręczono też wyróżnienia dla kilku strzelców. Otrzymali je:

  • Zuzanna Szkodzińska,

  • sierżant Marcin Olszewski,

  • drużynowy Kamil Strzelczyk,

  • strzelec Małgorzata Stępień

Były również pamiątkowe zdjęcia i poczęstunek. Strzelcy, którzy dziś złożyli przysięgę otrzymali też książki wydane przez Strzelca.

Historia Strzelca w Bełchatowie

Strzelec w Bełchatowie istniał jeszcze przed wojną. Dzięki inicjatywie przedwojennych strzelców jednostkę w Bełchatowie udało się reaktywować wiele lat po wojnie, w 1991 roku.

Od tego czasu przez szeregi bełchatowskiego Strzelca przewinęły się setki, jeśli nie tysiące osób, część z nich z jednostką związanych jest do dziś. Obecnie bełchatowska jednostka liczy około stu osób.

Strzelec to jedna z najbardziej rozpoznawalnych organizacji w mieście. Strzelcy biorą udział w uroczystościach patriotycznych w mieście i powiecie, wystawiają warty honorowe. W swoich szeregach zrzeszają młodzież z całego regionu, wśród której szerzą idee patriotyzmu, uczą szacunku do historii i tradycji, ale też organizują szkolenia, które pozwalają nabyć wiele praktycznych umiejętności, przydatnych choćby w pracy w służbach mundurowych, gdzie trafia wielu bełchatowskich strzelców.

Strzelcy z Jednostki 1001 Bełchatów 11 listopada złożyli uroczystą przysięgę

Strzelcy z Jednostki 1001 Bełchatów złożyli dziś uroczystą p...

od 16 lat

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na belchatow.naszemiasto.pl Nasze Miasto