MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Powiatowe obchody 84. Rocznicy Zbrodni Katyńskiej odbyły się w Bełchatowie, ZDJĘCIA

Anna Frysz
Anna Frysz
Powiatowe obchody 84. Rocznicy Zbrodni Katyńskiej odbyły się w Bełchatowie, 14 kwietnia 2024 r.
Powiatowe obchody 84. Rocznicy Zbrodni Katyńskiej odbyły się w Bełchatowie, 14 kwietnia 2024 r. Anna Frysz
Uroczystości 84. Rocznicy Zbrodni Katyńskiej odbyły się na osiedlu Binków w parafii pod wezwaniem Miłosierdzia Bożego. Mieszkańcy i samorządowcy złożyli kwiaty, był też apel poległych i montaż słowno-muzyczny. Wręczone również zostały medale "Za zasługi dla obronności kraju"

84. Rocznica Zbrodni Katyńskiej

Podczas dzisiejszych, powiatowych obchodów 84. Rocznicy Zbrodni Katyńskiej, Dorota Pędziwiatr, starosta bełchatowski, mówiła o okrucieństwie sowieckiej zbrodni, która wymierzona była nie tylko w ludzi, ale także w prawdę i międzynarodowe prawo chroniące jeńców wojennych przypominając, że w Katyniu, Twerze, Charkowie i Miednoje zabitych strzałem w tył głowy zostało ponad 22 tysiące polskich oficerów i podoficerów, profesorów, lekarzy, artystów i urzędników państwowych.

- Dzisiaj oddajemy hołd tym, którzy stanęli w obronie najwyższych wartości, którzy walczyli o niepodległość i za tę walkę zostali w bestialski sposób zamordowani. Pamięć o tym, do czego prowadzi totalitaryzm, kłamstwo, przemoc i pogarda dla człowieczeństwa, dla ludzkiej wolności i godności, jest naszym szczególnym obowiązkiem. Tym bardziej w czasach, kiedy za naszą wschodnią granicą nadal nie jest spokojnie, kiedy wskutek trwającej inwazji imperialistycznej Rosji, giną tysiące obywateli Ukrainy - żołnierzy i cywilów - powiedziała Dorota Pędziwiatr, starosta bełchatowski.

Podczas obchodów mjr Ryszard Śniegoski z Wojskowego Centrum Rekrutacji w Sieradzu wręczył Lucynie Cugier i Krystynie Daniłowicz srebrne medale "Za zasługi dla obronności kraju". Starosta Dorota Pędziwiatr, złożyła odznaczonym gratulacje oraz podziękowała za trud i wysiłek włożony w wychowanie synów w duchu patriotycznym.

Po apelu poległych, uczestnicy obchodów obejrzeli montaż słowno-muzyczny w wykonaniu uczniów I Liceum Ogólnokształcące im. Władysława Broniewskiego w Bełchatowie i wzięli udział w uroczystej mszy świętej, a następnie delegacje złożyły kwiaty pod tablicą pamiątkową ku czci ofiar "Golgoty Wschodu".

Organizatorami obchodów byli: starosta bełchatowski, proboszcz parafii Miłosierdzia Bożego w Bełchatowie oraz dowódca Związku Strzeleckiego "Strzelec" w Bełchatowie.

Powiatowe obchody 84. Rocznicy Zbrodni Katyńskiej odbyły się w Bełchatowie, 14 kwietnia 2024 r.

Powiatowe obchody 84. Rocznicy Zbrodni Katyńskiej odbyły się...

od 16 lat
Wideo

Ceny warzyw i owoców w maju

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na belchatow.naszemiasto.pl Nasze Miasto