Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Podjęli prace społecznie użyteczne w Bełchatowie

Anna Frysz
Przez najbliższe pół roku mieszkańcy Bełchatowa wykonywać będą drobne prace gospodarcze i porządkowe.
Przez najbliższe pół roku mieszkańcy Bełchatowa wykonywać będą drobne prace gospodarcze i porządkowe. Urząd Miasta w Bełchatowie
To kolejna edycja programu prac tak zwanych społecznie użytecznych w Bełchatowie. Tym razem objęła dziewięciu mieszkańców.

Podjęli prace społecznie użyteczne.

To kolejna edycja programu prac tak zwanych społecznie użytecznych, którego celem jest aktywizacja osób nie mających pracy i prawa do zasiłku. Po zakwalifikowaniu przez Powiatowy Urząd Pracy w Bełchatowie taka osoba została oddelegowana do jednej z ośmiu placówek szkół podstawowych w Bełchatowie lub do Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Bełchatowie, gdzie pracuje przez 10 godzin tygodniowo, ale nie więcej niż 40 godzin w miesiącu. W sumie od 1 kwietnia 2021 roku do 30 września 2021 roku uczestnicy programu przepracują ponad 2 tysiące godzin.

W ramach porozumienia, jakie prezydent Bełchatowa Mariola Czechowska zawarła z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Bełchatowie oraz powiatowym Urzędem Pracy w Bełchatowie, dziewięciu mieszkańców Bełchatowa podjęło pracę zarobkową i przez najbliższe pół roku wykonywać będzie drobne prace gospodarcze i porządkowe, wewnątrz i na zewnątrz budynków. Do ich obowiązków należeć będzie także roznoszenie korespondencji na terenie miasta Bełchatowa.

To, do której placówki trafiła osoba zainteresowana, uzależnione było między innymi od jej wieku, zdolności do wykonywania konkretnych zadań, a także posiadanych kwalifikacji. Co ważne, wynagrodzenie za wykonane zadania nie jest opodatkowane i wynosi 8 złotych i 70 groszy za godzinę.

- Program realizujemy już od kilku lat i możemy powiedzieć, że jest to skuteczne narzędzie do aktywizacji osób długotrwale bezrobotnych. Dzięki temu mają one szansę wyjść z domu, pokazać się z jak najlepszej strony i wrócić na rynek pracy. To także dobre rozwiązanie dla pracodawców, którzy przed podpisaniem umowy o pracę chcieliby wcześniej sprawdzić kandydata - mówi wiceprezydent Bełchatowa Łukasz Politański.

Do programu Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Bełchatowie kieruje osoby bezrobotne zarejestrowane w Powiatowym Urzędzie Pracy w Bełchatowie, które nie mają prawa do zasiłku, ale pobierają świadczenia z Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Bełchatowie. Ważne jest również to, że uczestnik programu musi mieć przyznany przez Powiatowy Urząd Pracy w Bełchatowie tak zwany II profil pomocy.

od 16 latprzemoc
Wideo

CBŚP na Pomorzu zlikwidowało ogromną fabrykę „kryształu”

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na belchatow.naszemiasto.pl Nasze Miasto