PGE GKS Bełchatów wygrał sparing z Polonią Bytom

Paweł Hochstim
W tej sytuacji Paweł Komołow zdobył pierwszego gola dla PGE GKS w meczu z Polonią fot. Dariusz Śmigielski
Wygląda na to, że zwycięstwo odniesione przed tygodniem nad Legią Warszawa na dobre odblokowało piłkarzy PGE GKS Bełchatów. Podopieczni trenera Macieja Bartoszka byli zespołem o kilka klas lepszym w sobotnim meczu sparingowym z Polonią Bytom, który wygrali 3:0.

W spotkaniu z Polonią nie mogło zagrać kilku podstawowych piłkarzy PGE GKS, m.in. Łukasz Sapela, Mate Lacić, Grzegorz Baran i Szymon Sawala, ale ich brak nie był widoczny, bo pozostali zawodnicy spisywali się bardzo dobrze. Już do przerwy bełchatowianie prowadzili 2:0, a kibice, którzy wybrali się w sobotnie południe na stadion przy ul. Sportowej mogli zachwycać się golami piłkarzy Bartoszka, bo każdy był piękny.

Pierwszego zdobył Paweł Komołow, który odważnie puka do pierwszej jedenastki bełchatowskiej drużyny. Rosjanin przyjął piłkę na klatkę piersiową i strzałem z woleja pokonał Marcina Juszczyka, a piłka, zanim wpadła do bramki, odbiła się jeszcze od poprzeczki. Trzy minuty później na strzał z dwudziestu pięciu metrów zdecydował się Maciej Małkowski i trafił w samo okienko bramki Polonii. Z kolei w 66 minucie dwójkowa akcja Dawida Nowaka i Mateusza Cetnarskiego zakończyła się pięknym strzałem tego pierwszego w poprzeczkę, a z 11 metrów piłkę do bramki dobił Grzegorz Kuświk. Warto podkreślić świetną grę Mateusza Cetnarskiego, który miał udział we wszystkich golach.

Bełchatowianie mogli wygrać jeszcze wyżej, ale mocny strzał Nowaka świetnie obronił wprowadzony po przerwie do bramki Polonii Sylwester Kiełpin.

Najbliższy mecz ligowy bełchatowianie rozegrają w piątek o godz. 17.45 w Gdańsku, a ich rywalem będzie Lechia Gdańsk. Bartoszek szuka zastępstwa dla dwóch defensywnych pomocników Grzegorza Barana i Szymona Sawali, którzy nie będą mogli zagrać z powodu żółtych kartek. W sobotę Bartoszek próbował na tych pozycjach Macieja Mysiaka i Cetnarskiego, a przed nimi grał Komołow. To bardzo odważne, bo mocno ofensywne ustawienie, ale nie wykluczone, że trener PGE GKS zdecyduje się na jego wykorzystanie w Gdańsku. Cetnarski i Komołow pokazują wyraźnie, że ich forma rośnie, więc szkoda byłoby marnować któregokolwiek z nich na ławce rezerwowych.

Nie jest wykluczone, że trener Maciej Bartoszek zdecyduje się na zmianę napastnika, choć Marcin Żewłakow zdobył gola w ostatnim meczu z Legią. W sobotnim sparingu z Polonią z bardzo dobrej strony pokazali się Nowak i Kuświk. Ten pierwszy już wreszcie zaczyna przypominać "Dawidka" z rundy jesiennej.

PGE GKS Bełchatów - Polonia Bytom 3:0
Gole: Paweł Komołow (37), Maciej Małkowski (40), Grzegorz Kuświk (66)
PGE GKS: Budziłek - Fonfara, Tanevski, Drzymont, Popek (46, Jarmuż) - Wróbel (46, da Silva), Mysiak, Komołow, Cetnarski, Małkowski (46, Nowak) - Żewłakow (46, Kuświk). Trener: Maciej Bartoszek.
Polonia: Juszczyk (46, Kiełpin) - Hricko (66, Chomiuk), Killar, Tomczyk (46, Hanek), Król - Barcik (46, Kobylik), Matusiak (46, Dziewulski), Vascak, Bażik, Jarecki (46, Zaczyński) - Wojsyk (46, Trytko). Trener: Robert Góralczyk.