GKS Bełchatów zwycięża przed własną publicznością po trafieniu króla strzelców Mateusza Marca [WIDEO]

Zwycięstwo bełchatowian po trudnym meczu pełnym walki cieszy podwójnie
Zwycięstwo bełchatowian po trudnym meczu pełnym walki cieszy podwójnie amielczarski.com / Adrian Mielczarski / GKS Bełchatów
Drużyna GKS Bełchatów w szóstym meczu domowym sezonu 2019/2020 Fortuna 1. Ligi zwyciężyła po raz piąty. Tym razem przy Sportowej 3 "Brunatni" ograli innego beniaminka - Olimpię Grudziądz 1:0 (0:0), a zwycięskie trafienie zaliczył w 78. minucie Mateusz Marzec, który cały poprzedni sezon spędził właśnie w Grudziądzu.

W składzie GKS doszło do trzech zmian w porównaniu z meczem w Bielsku-Białej. Pauzującego za cztery żółte kartki Pawła Czajkowskiego zastąpił Artur Golański, w miejscu Michała Kołodziejskiego zagrał Mariusz Magiera, a za Krzysztofa Wołkowicza w wyjściowej "11" pojawił się Bartosz Biel.

Pojedynek w Bełchatowie był pełen walki. Od ataku rozpoczęli gospodarze, a dośrodkowanie Mateusza Marca głową prosto w Łukasza Sapelę skierował Bartosz Biel. Dopiero po kilkunastu minutach bełchatowscy piłkarze zaatakowali po raz drugi. Świetny raj przeprowadził Marzec, ale jego próba wylądowała w rękach bramkarza Olimpii. W kolejnych minutach z dystansu próbowali Viktor Putin i Adrian Małachowski, ale bez większego zagrożenia. W 28. minucie o atak na bramkę GKS pokusili się przyjezdni, ale dobrą interwencją popisał się Paweł Lenarcik. Pięć minut później w polu karnym grudziądzan było spore zamieszanie, a gospodarze sygnalizowali zagranie ręką gracza Olimpii, jednak sędzia Łukasz Kuźma był nieugięty i kazał kontynuować grę. W końcówce pierwszej połowy uderzali jeszcze Maciej Mas i Viktor Putin, a także strzał gości z 11. metrów wybronił Lenarcik.

Po przerwie na boisku zrobiło się gorąco. Zawodnicy obu ekip nie odpuszczali i walczyli o każdą piłkę. W 59. minucie Małachowski po zagraniu Mariusza Magiery uderzył obok bramki. Dziesięć minut potem w polu karnym swoją okazję miał Biel, który po podaniu Masa uderzył z kilku metrów niecelnie. Dwie minuty później niewiele brakło, aby to goście wyszli na prowadzenie. João Criciúma uderzył groźnie głową, ale obok bramki. Po wejściu Emile Thiakane za Viktora Putina zrobiło się pod bramką Olimpii gorąco. Senegalczyk oddał kilka strzałów i był aktywny na lewej flance. W 78. minucie bełchatowianie objęli prowadzenie po rzucie rożnym. Magiera krótko rozegrał do Biela, ten szybko oddał piłkę do stopera GKS, a po jego centrze z lewej nogi futbolówkę głową w siatce umieścił niezawodny Mateusz Marzec, dla którego było to już ósme trafienie w trzynastym meczu sezonu 2019/2020 Fortuna 1. Ligi.

TUTAJ można obejrzeć jedyne trafienie w tym spotkaniu autorstwa Mateusza Marca.

W tabeli biało-zielono-czarni awansowali na 10. lokatę, gdzie po 13. kolejkach mają na koncie 17 punktów i bilans bramkowy 15:15. Warto jednak zapamiętać, że pięć pozostałych spotkań 13. kolejki zostanie rozegranych w dniach 22-24 października, ponieważ kluby wnioskowały o przełożenie meczów ze względu na powołania zawodników do reprezentacji narodowych.

Teraz GKS po pierwsze zwycięstwo wyjazdowe w tym sezonie pojedzie w sobotę 19 października do Niecieczy, gdzie o godz. 19 zmierzy się z tamtejszą Bruk-Bet Termalicą, która zajmuje ósmą lokatę i ma na swoim stadionie bilans trzech zwycięstw, dwóch remisów i dwóch porażek.