GKS Bełchatów pokonuje faworyta z Legnicy po bramce Łukasza Wrońskiego

Bełchatowianie kolejne spotkanie zagrają w sobotę, 12 września o godz. 20 na wyjeździe z Bruk-Bet Termalicą Nieciecza Piotr Tokarczyk / FotoPiotr
Drużyna GKS Bełchatów w meczu 2. kolejki Fortuna 1. Ligi odniosła pierwsze zwycięstwo w sezonie 2020/2021. "Brunatni" na własnym terenie pokonali faworyzowaną Miedź Legnica 1:0 (0:0) po pięknym golu w 55. minucie gry Łukasza Wrońskiego.

Pierwsza wygrana w sezonie GKS Bełchatów

Ekipa GKS Bełchatów domowy mecz z Miedzią Legnica rozpoczęła w nieco odmienionym składzie. Za Szymona Łapińskiego i Damiana Hilbrychta, którzy w Łęcznej grali od pierwszych minuty tym razem pojawili się Bartłomiej Eizenchart i Dawid Flaszka.

Już od pierwszych minut "Miedzianka" potwierdziła, że chce grać w Bełchatowie tylko o pełną pulę. W 6. minucie strzał z rzutu wolnego gości odbił się od słupka bramki GKS. Kilka minut później zaatakowali bełchatowianie, a płaskie uderzenie po ziemi Bartłomieja Eizencharta było minimalnie niecelne. W 16. minucie gry z dystansu huknął nieznacznie nad poprzeczką Marcin Sierczyński. W 24. minucie spotkania podobnego uderzenia spróbował Waldemar Gancarczyk, ale również posłał futbolówkę nad bramką. Sześć minut później Mateusz Szymorek uratował drużynę przed utratą gola. W 39. minucie meczu Joan Roman uderzył minimalnie niecelnie. Ostatnią akcję pierwszej połowy przeprowadził Eizenchart, który uderzył mocno, ale do przerwy nadal było 0:0.

Po przerwie nad Stadionem Miejskim przy ul. Sportowej 3 w Bełchatowie dość mocno się rozpadało, ale to nie zepsuło widowiska. W 48. minucie gry uderzenie Pawła Tupaja bardzo dobrze wybronił Paweł Lenarcik. Z kolei w 55. minucie spotkania ruszył z lewej strony do środka Dawid Flaszka, który zagrał obok obrońcy Miedzi do wychodzącego na pozycję Łukasza Wrońskiego, a wychowanek GKS podciął piłkę i ta zatrzepotała w siatce, a bełchatowianie cieszyli się z objęcia prowadzenia. Pięć minut później groźny strzał z dystansu Michała Pawlika sprawił dużo problemów bramkarzowi Miedzi Mateuszowi Heweltowi, ale futbolówka po jego odbiciu opuściła plac gry. W 74. minucie strzał z około 16. metrów świetnie wybronił Lenarcik. Za chwilę po drugiej stronie boiska próba uderzenia Wrońskiego prosto w rękawice Hewelta. W 85. minucie dwójkowa akcja Wrońskiego z Flaszką zakończyła się dobrą interwencją golkipera Miedzi. Minutę później goście mogli wyrównać stan meczu, ale nikt nie wykończył dogodnej okazji. Ostatecznie "Brunatni" dowieźli prowadzenie do końca i odnotowali pierwsze trzy punkty w tym sezonie.

TUTAJ można obejrzeć zwycięską bramkę Łukasza Wrońskiego.

Warto wspomnieć, że w sobotnie popołudnie mecz w Bełchatowie na żywo obserwowało zaledwie 800 kibiców, w tym kilku fanów z Legnicy.

Po rozegraniu czterech spotkań w 2. kolejce Fortuna 1. Ligi drużyna GKS Bełchatów zajmuje 12. pozycję w tabeli z dorobkiem jednego oczka. Co ważne bełchatowianie mogą już zapomnieć o dwóch ujemnych punktach, które nałożono na GKS za zaległości finansowe przed rozpoczęciem rozgrywek. Przypomnijmy, że pierwszy mecz GKS przegrał w Łęcznej z Górnikiem 0:3 (0:1). Więcej o tym spotkaniu pisaliśmy TUTAJ.

W następnej serii gier drużyna Marcina Węglewskiego zagra na wyjeździe z Bruk-Bet Termalicą Nieciecza, która w 1. kolejce pokonała u siebie 1:0 Zagłębie Sosnowiec, a w sobotę również 1:0 wygrała w Nowym Sączu z Sandecją. Początek spotkania "Brunatnych" ze "Słonikami" w sobotę, 12 września o godz. 20.

Konferencja prasowa z udziałem trenera Jarosława Skrobacza (Miedź Legnica) i Marcina Węglewskiego (GKS Bełchatów) oraz zdobywcy jedynego gola Łukasza Wrońskiego: