Około 700 biegaczy uczestniczyło w Bełchatowskiej Piętnastce [AKTUALIZACJA, WYNIKI]

Anna Frysz
Anna Frysz
Tegoroczna, zmieniona trasa, składała się z trzech pięciokilometrowych pętli.
Tegoroczna, zmieniona trasa, składała się z trzech pięciokilometrowych pętli. Anna Frysz
Po raz dwudziesty czwarty ulicami naszego miasta pobiegli uczestnicy Bełchatowskiej Piętnastki.

Bełchatowska Piętnastka

Około 700 biegaczy z Polski wystartowało w dwudziestej czwartej odsłonie Bełchatowskiej Piętnastki - najstarszego biegu w regionie łódzkim. Śmiałkowie, podobnie jak w latach poprzednich, mieli do pokonania wybrany przez siebie dystans: 15 lub 5 km.

Najlepsi na dystansie 15 km byli Kamil Walczyk z Makowa z czasem 00:47:18 i Barbara Pawełczak ze Złochowic z teamu KB Florian Zajączki Drugie z rezultatem 00:59:00.

Z kolei na 5 km zwyciężył 35-letni Kamil Bąkowicz z teamu Aktywni Kamieńsk z wynikiem 00:16:53, a w kategorii OPEN kobiet triumfowała Katarzyna Ostojska z Bieging Team Zelów, która uzyskała wynik 00:20:13.

Jako drugi na 15 km dobiegł 39-letni Zbigniew Kalinowski z JKL Jawor Jaworzno Kalinowski Team. Mieszkaniec Korwinowa odnotował czas 00:49:26. Na 3. pozycji uplasował się bełchatowianin Tomasz Owczarek, który uzyskał rezultat 00:50:13. Warto zauważyć, że najlepsza „3” tego biegu, to również podium w kategorii wiekowej M30.

Na 2. lokacie biegu na 15 km linię mety przekroczyła 24-letnia Natalia Grzegorczyk z Opoczna. Reprezentantka Wanda Panfil Team zrobiła to z czasem 01:01:54. Na najniższym stopniu podium znalazła się Katarzyna Cander z Moszczenicy z rezultatem 01:05:33.

- Kategoria „Najlepszy Bełchatowianin” padła ponownie łupem Tomasza Owczarka, a podium uzupełnił Michał Drążek z teamu Rajsport Active, który w ogólnej klasyfikacji biegu na dystansie 15 km zajął 6. miejsce oraz Łukasz Sukiennik, który znalazł się na 9. pozycji. Z kolei kategoria „Najlepsza Bełchatowianka”, to wygrana Sylwii Hałaczkiewicz z czasem 01:06:10. 2. miejsce zajęła Magdalena Wujek, a 36-letnia Marta Pawlik uplasowała się na 3. pozycji - informuje Miejskie Centrum Sportu w Bełchatowie.

Na dystansie 5 km drugi był Macieja Jagusiaka z Jagoda Running Team, który uzyskał czas 00:17:29. Na 3. pozycji uplasował się Sebastian Koniarski reprezentujący Rundomsko. 30-latek na finiszu uzyskał rezultat końcowy 00:18:29.

W kategorii kobiet druga była Justyna Chudzik-Warzecha, a na 3. miejscu linię mety przekroczyła Marta Witkowska. Ponadto w biegu na dystansie 5 km wyłoniono też w kategorii specjalnej „Nadzieję Bełchatowskiego Klubu Lekkoatletycznego”, którą została 12-letnia Alicja Sinkiewicz, kończąc rywalizacją z czasem 00:23:02.

Tegoroczna, zmieniona trasa, która składa się z trzech pięciokilometrowych pętli, prowadziła początkowo ulicą Dąbrowskiego, następnie zawodnicy skręcili w prawo w ulicę Czyżewskiego aż do nawrotki między Letnią a Poranną. Następnie biegacze wrócili do Staszica, gdzie skręcili w lewo i pobiegli prosto przez rondo im. Ryszarda Kaczorowskiego aż do ulicy Jasnej. Później uczestnicy Piętnastki wbiegli w prawo w ulicę Okrzei, gdzie zatoczyli pętlę i skręcając ponownie w prawo, dobiec do mety znajdującej się tuż przed Halą Energia przy ulicy Dąbrowskiego.

Około 700 biegaczy uczestniczyło w Bełchatowskiej Piętnastce...