Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Koncert Zespołu Pieśni i Tańca "Śląsk" im. Stanisława Hadyny odbył się w Bełchatowie, ZDJĘCIA, VIDEO

Anna Frysz
Anna Frysz
Wideo
od 16 lat
Miejskie Centrum Kultury w Bełchatowie zaprosiło na koncert Zespołu Pieśni i Tańca "Śląsk" im. Stanisława Hadyny, który odbył się wczoraj na sali teatralno-widowiskowej MCK PGE Giganty Mocy

Koncert Zespołu Pieśni i Tańca "Śląsk" w Bełchatowie

Miejskie Centrum Kultury w Bełchatowie zaprosiło na koncert Zespołu Pieśni i Tańca "Śląsk" im. Stanisława Hadyny, który odbył się 11 listopada na sali teatralno-widowiskowej MCK PGE Giganty Mocy, z okazji Święta Niepodległości. To było fantastyczne muzyczne widowisko. Barwny i niezwykle dynamiczny koncert pod tytułem "A to Polska właśnie" przeniósł widzów w malowniczy świat kultury ludowej różnych regionów Polski. I z pewnością na długo zostanie w sercach mieszkańców Bełchatowa.

Zespół Pieśni i Tańca "Śląsk" jest jednym z największych i najbardziej rozpoznawalnych polskich zespołów folklorystycznych, założonym w roku 1953 przez Stanisława Hadynę oraz Elwirę Kamińską. Licząca już 70 lat historia Zespołu, niezliczone nagrody i około 200 występów rocznie na scenach krajowych i zagranicznych, w tym na wielkich scenach światowych oraz ponad stuosobowy skład artystyczny obejmujący chór, balet i orkiestrę - to wszystko obrazuje wielkość i rozmach działalności Zespołu "Śląsk", który od dekad jest niezaprzeczalnym ambasadorem polskiej kultury i który wystąpił przed bełchatowską publicznością.

Koncert Zespołu Pieśni i Tańca "Śląsk" poprzedził występ grupy folklorystycznej "Rajka", która zachwyciła po raz kolejny. Bełchatowska formacja działająca pod przewodnictwem instruktora Grzegorza Brożyńskiego, w skład której wchodzi obecnie 25 tancerzy. Grupa "Rajka" ma na swoim koncie nagrody i wyróżnienia zdobyte podczas licznych występów w kraju i za granicą.

Koncert Zespołu Pieśni i Tańca "Śląsk", 11 listopada 2023 r.

Koncert Zespołu Pieśni i Tańca "Śląsk" im. Stanisława Hadyny...

od 16 lat
od 16 lat

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na belchatow.naszemiasto.pl Nasze Miasto