Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Bełchatowianka Joanna Barakomska znalazła się w książce "50 osobistości biznesu" FOTO, VIDEO

Magdalena Buchalska-Frysz
Magdalena Buchalska-Frysz
Wideo
od 16 lat
Joanna Barakomska z Bełchatowa została jedną z bohaterek książki "50 osobistości biznesu", która właśnie miała swoją premierę. Wydawnictwo będzie można kupić w sieci księgarń

Joanna Barakomska w książce "50 osobistości biznesu"

Do czytelników uśmiecha się promiennie z jednej z początkowych kart ładnie wydanej książki. Zdradza, jaka była jej droga do miejsca w którym jest obecnie, przyznaje się też, jakie ma słabości (a to... kawa).

Joanna Barakomska z Bełchatowa bo o niej mowa, została zaproszona do udziału w projekcie, którego finałem jest książka "50 osobistości biznesu". I po namyśle zgodziła się. Nie tyle po to, by tylko pokazać siebie i swoją życiowo-biznesową drogę, ale przede wszystkim po to, by może stać się dla kogoś inspiracją.

- Jedną z idei powstania tego projektu jest pokazanie ludziom, że jest tu 50 różnorodnych historii kobiet i mężczyzn - mówi Joanna Barakomska. - Gdybym ja taką książkę przeczytała mając lat 20, prawdopodobnie znalazłabym tutaj inspirację do bycia odważną.

Poza tym, jak określa, "to projekt angażujący serca, gdzie biznes ma ludzką, empatyczną twarz, Kobiet i Mężczyzn, wielu odważnych decyzji, upadków i wzlotów, zwątpienia i wiary w siebie, kolejnych kroków naprzód w rytmie swojego serca".

Jak mówi, to dla niej nie tyle prestiż, co podsumowanie jej dotychczasowej drogi życiowej i podejścia do życia, zauważenie tego, co robi.

- Na jednym ze spotkań, na którym byłam, profesor Bartoszewski powiedział "Pamiętajcie, gdziekolwiek byście byli i co robili, to warto być przyzwoitym człowiekiem" - opowiada bełchatowianka. - Usłyszałam te słowa w 2005 roku i głęboko zapadły w moim sercu. Uważam, że to nie stanowisko świadczy o człowieku, ale jego postawa życiowa.

W publikacji "50 osobistości biznesu" opowiada o swojej życiowej drodze, przemianie, o tym, dlaczego i kiedy nastąpiła, ale też o tym, co dla niej w życiu ważne. Zdradza. co zmieniły w jej życiu narodziny córki, porusza wiele ważnych kwestii, związanych m.in. z podejściem do życia.

"50 osobowości biznesu" to sylwetki 50 osób, które reprezentują różne branże, przeróżne dziedziny życia. Są m.in. aktorzy, lekarze, sportowcy, przedstawiciele biznesu wielu branż. To wywiady, które z pewnością są warte uwagi.

- Bohaterowie publikacji to osoby sukcesu, które podzieliły się swoimi historiami na poszczególnych stronach. Każda z nich jest inna, ale wszystkie łączy wspólny mianownik: otwarte serce na potrzeby drugiego człowieka - takie słowa o książce można przeczytać w mediach społecznościowych magazynu Businesswoman&life, który wydał książkę.

Joanna Barakomska z biznesem związana jest od wielu lat. Ponad 20 lat współpracowała z branżą budowlaną, stopniowo jej zainteresowania i życiowa droga ewaluowały w trochę innym kierunku. Jak mówi, dziś łączy ponad 21 letnią praktykę biznesową z kompetencjami profesjonalnego mentora. Jest przedsiębiorcą, coachem, autorką programu "Biznes w kobiecym stylu". Jej firma na co dzień zajmuje się konsultingiem biznesowym, współpracuje z fundacją Liderek Biznesu i w sieci Przedsiębiorczych Kobiet. Jej klientami są osoby zarządzające firmami czy innymi organizacjami, skupia się głównie na języku komunikacji.

Joanna Barakomska wyróżniona została też m.in. w Rankingu 21 Inspirujących Kobiet Biznesu, która motywuje innych do działania i wychodzi poza schematy w świecie biznesu. Nominowana do Polskiej Nagrody Inteligentnego Rozwoju 2023 w kategorii: Kobieta Przyszłości, za skuteczne zarządzanie własną firmą, wyróżniającą osobowość oraz wizjonerskie myślenie prowadzące do rozwoju osobistego.

Książkę zadedykowała najważniejszym dla niej osobom - córce, mamie, tacie i Stasi. Całkowity dochód z jej sprzedaży wspiera Fundację Rozwoju Kardiochirurgii im. Profesora Zbigniewa Religi. Książkę będzie można kupić m.in. w sieci sklepów Empik.

Joanna Barakomska z Bełchatowa znalazła się w książce "50 osobistości biznesu"

Bełchatowianka Joanna Barakomska znalazła się w książce "50 ...

od 16 lat

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na belchatow.naszemiasto.pl Nasze Miasto