Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Będzie jaśniej przy części przejść dla pieszych w Bełchatowie. Powstaną też nowe chodniki

opr. mbf
Doświetlenie przejść dla pieszych i budowa chodników, to zdania, które będą realizowane z dotacji, którą samorząd Bełchatowa dostał Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg

Doświetlenie przejść i budowa chodników w Bełchatowie

jaśniej zrobi się przy kilku przejściach dla pieszych w centrum Bełchatowa. Samorząd miasta planuje ich doświetlenie. Dostosowane zostaną także do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Prace prowadzone będą na przyjściach przy ul. Mielczarskiego/ul. Łąkowa, ul. Mielczarskiego /ul. Pabianicka, ul. Lipowej/ul. Kątnej, ul. Lipowej/ul. Piaskowej.

Inwestycja przewidziana jest także na przejściach przy Rynku Grocholskim i na dwóch przy ul. Bawełnianej czyli Bawełniana / Pabianicka oraz Pabianicka / Bawełniana.

Prace związane z przejściami dla pieszych kosztować będą prawie 160 tys. zł, ponad 103 tys. zł to dofinansowanie z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.

Budowa chodników w Bełchatowie

Znacznie większą kwotę pochłoną roboty związane z budową i przebudową chodników w mieście. Nowe chodniki pojawią się na ulicach: Ludwikowska, Baczyńskiego, Asnyka, Leśmiana, Fryzego, Polna, Morawskiego, Pożaryskiego oraz Lniana, Rolna, Antracytowa. Jak mówią urzędnicy, dobudowane zostaną także brakujące fragmenty ścieżki rowerowej w ul. Ludwikowskiej i Brzechwy.

Koszt prac to blisko 1,9 mln zł. Z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg przekazane zostanie blisko 2 mln zł na obie inwestycje.

od 7 lat
Wideo

Igor Polak, Najpopularniejszy Talent 2023 Roku

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na belchatow.naszemiasto.pl Nasze Miasto