Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Zwolnij, jak kocha, to poczeka czyli akcja bełchatowskiej policji

Magdalena Buchalska-Frysz
Magdalena Buchalska-Frysz
Walentynkowa akcja policji w Bełchatowie
Walentynkowa akcja policji w Bełchatowie KPP Bełchatów
Nie mandaty, ale upominki wręczali podczas walentynkowej akcji policjanci w Bełchatowie. Działania pod hasłem "Zwolnij, jak kocha, to poczeka" prowadzona była w wielu miastach

Akcja policji w Bełchatowie - "Zwolnij, jak kocha, to poczeka"

Serduszka rozdawali kierowcom w Bełchatowie policjanci. Takie zapachy do samochodów wręczali z okazji obchodzonych niedawno walentynek. Bo, jak mówią, że uczucia wiążą się z odpowiedzialnością i troską o drugiego człowieka.

Do akcji "Zwolnij, jak kocha, to poczeka" włączyli się policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Bełchatowie. Kierowcom przypominali o bezpiecznej jeździe.

- Kierowcy, którzy popełnili drobne wykroczenie drogowe, zamiast mandatu karnego otrzymali od mundurowych pachnące zawieszki do samochodów w kształcie serduszek, które mają przypominać o tym, że wolnej na drodze znaczy bezpieczniej, a nadmierna prędkość to jedna z głównych przyczyn wypadków drogowych - mówi nadkom. Iwona Kaszewska, rzecznik policji w Bełchatowie. - Apelujemy do kierujących, aby przestrzegali dozwolonych limitów prędkości, a także zwalniali w miejscach, gdzie przepisy i zdrowy rozsądek wymagają szczególnej ostrożności. Taka wzmożona czujność niezbędna jest między innymi w okolicach przejść dla pieszych, przejazdów dla rowerzystów oraz skrzyżowań.

To tylko jedna z akcji podczas których policjanci z Bełchatowa przypominają kierowcom o konsekwencjach i tragicznych skutkach nieprzestrzegania przepisów ruchu drogowego. Bo, jak mówią, bezpieczeństwo na drogach to składowa wielu czynników.

- Część z nich zależy od samych uczestników ruchu drogowego - dodaje nadkom. Iwona Kaszewska. - Policjanci w codziennej służbie przypominają o tym kierowcom, pieszym, rowerzystom, a także rozmawiają na ten temat w czasie spotkań profilaktycznych z dziećmi, młodzieżą i dorosłymi mieszkańcami naszego powiatu.

Walentynkowa akcja policji w Bełchatowie

Zwolnij, jak kocha, to poczeka czyli akcja bełchatowskiej policji

od 7 lat
Wideo

Wyniki II tury wyborów samorządowych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na belchatow.naszemiasto.pl Nasze Miasto