Wykonują prace społecznie użyteczne w Bełchatowie

Anna Frysz
Anna Frysz
Prace społecznie użyteczne to szansa dla osób bezrobotnych powrotu na rynek pracy
Prace społecznie użyteczne to szansa dla osób bezrobotnych powrotu na rynek pracy Urząd Miasta w Bełchatowie
Udostępnij:
To kolejna edycja miejskiego programu mającego na celu aktywizację osób pozostających bez pracy i prawa do zasiłku. Tym razem objęła dziewięciu mieszkańców Bełchatowa

Podjęli prace społecznie użyteczne w Bełchatowie

To kolejna edycja programu prac tzw. społecznie użytecznych, którego celem jest aktywizacja osób nie mających pracy i prawa do zasiłku. Po zakwalifikowaniu przez Powiatowy Urząd Pracy w Bełchatowie takie osoby zostały oddelegowane do miejskich przedszkoli, Muzeum Regionalnego, Miejskiego Centrum Sportu, Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej oraz Stowarzyszenia Rodziców i Przyjaciół Osób Niepełnosprawnych „Przystań" w Bełchatowie, gdzie pracują przez 10 godzin tygodniowo, ale nie więcej niż 40 godzin w miesiącu.

W ramach współpracy Urzędu Miasta Bełchatowa z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Bełchatowie oraz Powiatowym Urzędem Pracy w Bełchatowie, dziewięciu mieszkańców Bełchatowa podjęło pracę zarobkową i do końca września wykonywać będzie drobne prace gospodarcze i porządkowe, wewnątrz i na zewnątrz budynków. Do ich obowiązków należeć będzie także roznoszenie korespondencji na terenie miasta Bełchatowa.

- Dzięki naszej współpracy z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej oraz Powiatowym Urzędem Pracy trwale bezrobotni bełchatowianie mogą zdobyć nowe doświadczenie zawodowe. To ważne, bo często mają oni problemy z pokonaniem bariery psychicznej przed podjęciem pracy, są pełne obaw o własne możliwości. Nasz program jest dla nich szansą wyjścia z domu i pokazania się z jak najlepszej strony. Nie bez znaczenia jest także fakt, że uczestnicy za swoją pracę będą otrzymywać wynagrodzenie. Najważniejsze jednak wydaje się wzmocnienie nawyków związanych z zatrudnieniem oraz dyscypliną pracy - podkreśla Łukasz Politański, wiceprezydent Bełchatowa. - Nasz program to także okazja dla pracodawców, którzy chcą zatrudnić pracownika, by sprawdzić go przed podpisaniem umowy o pracę - dodaje wiceprezydent.

To, do której placówki trafiła osoba zainteresowana, uzależnione było m.in. od jej wieku, zdolności do wykonywania konkretnych zadań, a także posiadanych kwalifikacji. Wynagrodzenie za wykonaną pracę nie jest opodatkowane i wynosi 9 zł za godzinę.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Jest projekt zmian w kodeksie pracy

Wideo

Komentarze

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Przejdź na stronę główną Nasze Miasto
Dodaj ogłoszenie