Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Uroczyste obchody jubileuszu 50-lecia gminy Drużbice połączone z obchodami Święta Niepodległości odbyły się w Drużbicach, ZDJĘCIA, VIDEO

Anna Frysz
Anna Frysz
Wideo
od 16 lat
Uroczyste obchody jubileuszu 50-lecia gminy Drużbice połączone z obchodami Święta Niepodległości odbyły się w Drużbicach

Jubileusz 50-lecia gminy Drużbice połączony z obchodami Święta Niepodległości

Gmina Drużbice 11 listopada zaprosiła na uroczyste obchody jubileuszu 50-lecia gminy Drużbice połączone z obchodami Święta Niepodległości.

Uroczystość zaczęła się tradycyjnie od złożenia kwiatów w miejscach upamiętniających poległych żołnierzy. Hołd bohaterom oddał wójt gminy Drużbice Tomasz Głowacki wraz z przewodniczącą rady gminy Sylwią Stelmach-Piatkowską oraz proboszczem parafii św. Rocha w Drużbicach księdzem Maciejem Rojkowiczem. Obecni byli również radni gminy Drużbice: Krystyna Wardal, Piotr Kociołek, Jerzy Borowiec oraz Marcin Okruszek i Jarosław Śmigielski.

Następnie w Gminnej Hali Sportowej w Drużbicach odbył się krótki koncert w wykonaniu Orkiestry Dętej "Suchcice i okolice” oraz uroczysta akademia z częścią artystyczną. Wzięli w niej udział m.in. parlamentarzyści, samorządowcy, przedstawiciele różnych instytucji samorządowych i placówek, poczty sztandarowe oraz mieszkańcy. Zaproszono też byłych wójtów i radnych gminy Drużbice.

Po powitaniu i okolicznościowych przemówieniach gospodarzy i zaproszonych gości nie zabrakło gratulacji, kwiatów i życzeń kierowanych pod adresem przedstawicieli gminy Drużbice. Uczestnicy uroczystości mieli też okazję wysłuchać prelekcji przygotowanej przez dr Tomasza Matuszaka, dyrektora Archiwum Państwowego w Piotrkowie Trybunalskim dotyczącej historii gminy. Z okazji 50-lecia przygotowano również prezentację związaną z historią gminy Drużbice.

Następnie zebrani goście wysłuchali pieśni patriotycznych w wykonaniu m.in. Zespołu Ludowego "Ale Babki" i Zespołu "Laudate Dominum". Na scenie zaprezentowały się też dzieci ze Szkoły Podstawowej w Wadlewie.

Podczas części oficjalnej uroczystości nastąpiło uroczyste wręczenie dyplomów oraz nagród laureatom konkursu fotograficznego pod tytułem "Gmina Drużbice w obiektywie". W konkursie wzięło udział 14 uczestników, dostarczono 36 zdjęć. Komisja biorąc pod uwagę zgodność prac z regulaminem i tematyką konkursu ustaliła następującą kolejność miejsc:

  • 1. Kamil Niedzielski

  • 2. Monika Agatowska

  • 3. Amelia Jamka

Wyróżnienia otrzymali: Ewelina Stępień, Bartosz Agatowski, Katarzyna Agatowska, Oliwia Jędrzejek, Agata Olczak, Jarosław Olczak, Katarzyna Rosiak, Kinga Staszek, Wioletta Cieślak, Oliwia Pankiewicz i Małgorzata Rojek.

Po części oficjalnej goście mogli spróbować wyśmienitego tortu z okazji 50-lecia. Finałem imprezy był poczęstunek daniami z gęsiny przygotowanymi specjalnie na ten dzień przez Koła Gospodyń Wiejskich z terenu gminy Drużbice.

Jubileusz 50-lecia gminy Drużbice połączony z obchodami Święta Niepodległości, 11 listopada 2023 r.

Uroczyste obchody jubileuszu 50-lecia gminy Drużbice połączo...

od 16 lat

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na belchatow.naszemiasto.pl Nasze Miasto