Korona Kielce czeka na PGE GKS Bełchatów

Bogusław Kukuć
Z Odrą Mateusz Cetnarski i Dawid Nowak pokazali klasę
Z Odrą Mateusz Cetnarski i Dawid Nowak pokazali klasę fot. Dariusz Śmigielski
W przerwie meczów najbliższej kolejki piłkarze ekstraklasy osiągną półmetek wiosennych meczów.

Ocena tegorocznych występów PGE GKS Bełchatów jest niezła. Serial zasłużonych pochwał za udany start drużyny trenera Rafała Ulatowskiego przerwały dwie porażki z rzędu (mniej bolesna w Chorzowie i bardziej dotkliwa z Zagłębiem w Bełchatowie). Podejrzenia, że bełchatowianie już spasowali i będą tylko odrabiać pańszczyznę okazały się krzywdzące. Dawid Nowak, Mateusz Cetnarski oraz ich koledzy jako pierwsi w tym roku zwyciężyli Odrę Wodzisław i to wyjątkowo efektownie (3:0). Jeśli z taką samą bezwględnością potraktują innych broniących się przed degradacją, to sen o Lidze Europejskiej przy Sportowej może się spełnić. Przecież bełchatowianie mają za sobą mecze z pierwszą trójką tabeli i w tym sensie mają korzystny terminarz. Gorzej, że teraz muszą trzykrotnie grać na boiskach rywali, zanim 1 maja przywitają w Bełchatowie wystraszonego Oresta Lenczyka z Cracovią.

Konfrontacje z zdesperowanymi PGE GKS zacznie w sobotę o godz. 19.15 w Kielcach. Korona będzie starała się zrewanżować za porażkę 0:1 jesienią. Wiosną gospodarze nie przegrali na kieleckim stadionie, choć nie potrafili nikomu strzelić więcej niż jednego gola (po 1:0 z Jagiellonią Białystok i Polonią Bytom oraz 1:1 z Odrą Wodzisław). Rewolucja kadrowa (przybyli: Tataj, Stano, Vuković, Zieliński, Mijailović), jakiej zimą dokonał nowy trener Marcin Sasal, nie przyniosła przełomu. Na sobotni mecz w Arenie Kielce Stowarzyszenie Sympatyków GKS Bełchatów organizuje wycieczkę (40 zł za przejazd i bilet). Zapisy w salonie piłkarskim VITA Sport przy ul. Pabianickiej 5a do piątku do godz. 11.

Maksym Chłań: Awans przyjdzie jeśli będziemy skoncentrowani