Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Jubileusz górniczego stowarzyszenia z Bełchatowa. Tak świętowali 20-lecie

opr. mbf
SITG oddział Bełchatów świętował jubileusz 20-lecia
SITG oddział Bełchatów świętował jubileusz 20-lecia Miasto Bełchatów
Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Górnictwa z Bełchatowa ma już 20 lat. Obchodzono właśnie jubileuszu SIITG-u

20-lecie SIiTG Bełchatów

Uroczystość z okazji okrągłego jubileuszu Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Górnictwa oddział Bełchatów odbyła się w Bełchatowie. SITG ma już 20 lat.

Z tej okazji wręczono odznaki za długoletnią działalność. Tradycyjnie, jak to zwykle podczas jubileuszy bywa, nie zabrakło życzeń, wspomnień i podziękowań.

1 czerwca 1974 r. powołano do życia Koło Zakładowe Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Górnictwa przy działającej w Bełchatowie Delegaturze Zjednoczenia Przemysłu Węgla Brunatnego we Wrocławiu. Stowarzyszenie skupiało w swych szeregach kadrę inżynieryjno-techniczną. Początkowo koło liczyło 45 osób.

W 2003 r. Zarząd Główny SITG zdecydował, by w Bełchatowie utworzyć Oddział Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Górnictwa. Wówczas zrzeszał on już 992 osoby.

Jednym z zadań SITG była integracja inżynierów i techników górnictwa, którzy przyjeżdżali do Bełchatowa z różnych stron Polski. Stowarzyszenie prowadziło też szereg działań o charakterze naukowym i technicznym, dbano o podnoszenie kwalifikacji zawodowych kadry technicznej, a także kultywowanie tradycji górniczych oraz integrowanie środowiska inżynierów i techników.

Prezesem SITG oddział Bełchatów jest Kazimierz Kozioł, niegdyś dyrektor kopalni Bełchatów. Wiceprezesi to Tadeusz Jabłoński, Zbigniew Wiaderny i Józef Limanówka. W skład zarządu wchodzą też Dariusz Lewandowski i Mariola Piestrzyńska.

Podczas jubileuszu członkowie SITG otrzymali też drobne podarki od gości, a to m.in. pamiątkowe jabłuszko od samorządu miasta.

SITG oddział Bełchatów świętował jubileusz 20-lecia

Jubileusz górniczego stowarzyszenia z Bełchatowa. Tak święto...

od 7 lat
Wideo

Tadeusz Płużański - Dlaczego warto pielęgnować pamięć o wyklętych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na belchatow.naszemiasto.pl Nasze Miasto